شهردار یزد بر لزوم مشارکت مردم در ارائه و نگهداری از گالری های شهری تاکید کرد

شهردار یزد بر لزوم مشارکت مردم در ارائه و نگهداری از گالری های شهری تاکید کرد

شهردار یزد در نخستین جشنواره ملی پارچه فجر که در کوچه گذر فرهنگ و هنر مازاری ها برگزار شد بر لزوم مشارکت مردم در ارائه و نگهداری از گالری های شهری تاکید کرد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری یزد - جمال الدین عزیزی در این مراسم با بیان این که مشارکت مردمی بهترین راهکار برای ارائه و نگهداری از گالری های شهری است، اظهار داشت: وجود حیات در بافت تاریخی و همین صنعت نساجی موجب شد که یزد به عنوان میراث جهانی معرفی شود.

شهردار یزد افزود: صنعت نساجی و پارچه بافی در یزد لایه ارزشمند و کمتر شناخته شده است که با این ایده این لایه خود را نشان می دهد.

وی اظهار داشت: در شهرداری سعی شده تا مانند بقیه کارها، فضای این عرصه در هنر را ایجاد کرده و با ایجاد گالری شهری فضایی به وجود آید که این هنر خود را نشان دهد.

گام اول نخستین جشنواره ملی پارچه فجر با شعار ضیافت رنگ، نقش و اندیشه و با هدف ترغیب و تشویق طراحان پارچه برای دستیابی به طراحی نوین، تشویق صنعتگران به تولید ملی، کشف خلاقیت‌های نو در حوزه پارچه و منسوجات، هم اندیشی طراحان پارچه و شناسایی نیرو‌های بالقوه طراحی و معرفی آن‌ها به بازار سه شنبه شب در کوچه گذر فرهنگ و هنر مازاری ها با حضور مسئولان استان یزد برگزار شد.

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.