• شنبه، ۱۶ آذر ۱۳۹۸
  • اوقات شرعی
  • وضعیت آب و هوا

معاون شهرسازی و معماری شهرداری یزد تاکید کرد: شهروندان نسبت به اخذ مجوز تفکیک و حصارکشی زمین های بالای هزار متر مربع اقدام نمایند

معاون شهرسازی و معماری شهرداری یزد تاکید کرد: شهروندان نسبت به اخذ مجوز تفکیک و حصارکشی زمین های بالای هزار متر مربع اقدام نمایند

معاون شهرسازی و معماری شهرداری یزد با بیان اینکه مشکلات مالکیت زمین از دلایل مهم ساخت ‌و سازهای بدون پروانه است، تاکید کرد: شهروندان نسبت به اخذ مجوز تفکیک و حصارکشی زمین های بالای هزار متر مربع اقدام نمایند.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری یزد – مجتبی فرهمند داشتن شهر زیبا را حق شهروندان دانست و افزود: این امر مستلزم همکاری شهروندان با شهرداری است.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری یزد گفت: در راستای جلوگیری از تفکیک غیرمجاز و ساخت و ‌سازهای غیراصولی، همچنین ممانعت از سوء استفاده زمین‌خواران بر روی املاک خود، شهروندان مالک زمین های بالای هزار متر مربع در اسرع وقت با ارائه مدارک مالکیت خود جهت اخذ مجوز تفکیک و حصارکشی، به مناطق پنجگانه شهرداری یزد مراجعه نمایند.

وی تصریح کرد: درصورت قطعه‌بنـدی بدون مجـوز، طبق هماهـنگی به‌عمل آمده با سـایر دستگـاه‌ها از جمله اداره ثبت اسناد و املاک و همچنین دادگستری یزد، هـیـچ‌گـونـه سـنـدی صـادر نـخـواهـد شـد.

فرهمند تاکید کرد: اولین گام در این راستا این است که شهروندان، زمین‌هایی را که به این شکل تفکیک می‌شود و شهرداری آن را به رسمیت نمی‌شناسد خریداری نکنند.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری یزد اظهار داشت: شهرداری برای جلوگیری از تفکیک غیرمجاز و خرید و فروش زمین‌های تفکیک شده از سوی افراد سودجو، در زمینه شناسایی زمین‌های بزرگ وارد عمل شده و به صورت جدی جلوی این تخلفات گرفته می‌شود.

وی یادآور شد: کلیه زمیـن‌های فاقـد حصـار در سطح شـهـر، طبق تعرفه سال 1398 مشمول پرداخت بهای خدمات می شود.

آدرس کوتاه :


مدیر منطقه بافت تاریخی شهرداری یزد عنوان کرد: برای تردد معلولین در بافت تاریخی، اتوبوس‌های ویژه ای اختصاص یافت

مدیر منطقه بافت تاریخی شهرداری یزد از اختصاص اتوبوس‌های ویژه تردد معلولین در بافت تاریخی یزد خبر داد. سید محمود کشفی پور در گفت‌وگو با خبرنگار...

۱۳۹۸/۰۹/۱۴ 64 بازدید