معاون خدمات شهری شهرداری یزد: معابر درجه یک مثل بافت تاریخی شهر روزانه نظافت می شود

معاون خدمات شهری شهرداری یزد: معابر درجه یک مثل بافت تاریخی شهر روزانه نظافت می شود


معاون خدمات شهری شهرداری یزد: معابر درجه یک مثل بافت تاریخی شهر روزانه نظافت می شود

معاون خدمات شهری شهرداری یزد در مراسم افطاری پاکبانان شهر یزد ضمن قدردانی از پاکبانان به خاطر حضور پررنگشان در سطح شهر و تبریک روز ملی شوراها، اظهار کرد: معاونت خدمات شهری دارای چهار سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی، سیما، منظر و فضای سبز شهری، مدیریت پسماند و سازمان مدیریت آرامستان ها و دو اداره مدیریت پیشگیری و رفع تخلفات شهری و اداره مدیریت بحران است.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری یزد - حمیدرضا رحیمدل نیز با اشاره به فعالیت حوزه خدمات شهری بدون تعطیلی در تمام ایام سال، تنها رفت و روب حجم ۳۳۰ تنی زباله شهر یزد با وجود جمعیت ۶۰۰ هزار نفری شهر و سرانه تولید روزانه ۵۸۰ گرم زباله توسط هر شهروند را کاری طافت فرسا خواند.

معاون خدمات شهری شهرداری یزد با اشاره به نظافت شهر توسط پاکبانان، گفت: معابر از سوی این معاونت به سه درجه دسته بندی شده که معابر درجه یک مثل بافت تاریخی شهر روزانه نظافت می شود و معابر درجه دو نیز در هفته دو روز نظافت و زباله آنها جمع آوری می‌شود.

وی با بیان اینکه وضعیت شهر یزد به لحاظ مکانیزاسیون تاسیسات خدمات شهری مطلوب است، تعداد پاکبانان سطح شهر یزد را ۹۵۰ نفر و تعداد باغبانان را ۵۴۲ نفر ذکر کرد.

رحیمدل خاطرنشان کرد: معاونت خدمات شهری علاوه بر جمع آوری زباله های شهر، ۷ تن فوم‌های فضای سبز و ۲.۵ تن لاستیک های مستهلک نیز جمع آوری می کند که برای بازیافت آنها اقدام می‌شود.

معاون خدمات شهری شهرداری یزد گفت: خوشبختانه پس از سال ها به همت شورای ششم شهر و شهردار محترم، آزمون گرم خط ۳۰۰ تنی زباله شهر یزد با موفقیت در روز جهانی زمین انجام شد.

وی در پایان دو درخواست نیز از استاندار مطالبه کرد و افزود: شهر یزد روزانه حدود ۱۰۰۰ تن نخاله ساختمانی تولید می‌کند که به لحاظ توجیه اقتصادی و زیست محیطی آن، امیدواریم با حلب سرمایه گذار داخلی یا خارجی جهت بازیافت آنها اقدام شود که در این صورت خدمت بزرگی در این حوزه خواهیم داشت.

رحیمدل افزود: هر چند برای تولید ۳۳۰ تن زباله خط پردازش در شهر یزد فراهم است ولی برای تکمیل نیاز و تولید کمپوست از زباله نیاز به حمایت مسئولان و تزریق اعتبارات ملی است.

معاون خدمات شهری شهرداری یزد با تاکید بر حفظ باغات شهر یزد، گفت: اگر به همین منوال جلو برویم، دیگر باغی در سطح شهر کویری یزد باقی نخواهد ماند چرا که به شدت شاهد تفکیک آنها به کاربری های دیگر هستیم لذا درخواست ایجاد صندوق حفظ و احیای باغ های کویری هستیم تا از طریق خریداری باغ‌های بزرگ شهر نسبت به تبدیل آنها به پارک های بزرگ درون محله‌ای اقدام کنیم.