مانور غواصی در آب های تیره در دریاچه پارک کوهستان برگزار شد

مانور غواصی در آب های تیره در دریاچه پارک کوهستان برگزار شد

مانور غواصی در آب های تیره غواصان سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری یزد در دریاچه پارک کوهستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری یزد – مانور آمادگی جسمانی ۱۰ نفر از غواصان سازمان در آب های تیره و در عمق 3 متری دریاچه پارک کوهستان برگزار شد.

آتشپاد دوم سیدعباس میرشمسی اظهار داشت: سناريوي اين تمرين عملياتي بدين صورت بود كه در دریاچه پارک کوهستان یک نفر در عمق ۳ متری غرق می شود و همشهریان محترم با مركز ۱۲۵ تماس گرفته و درخواست كمك مي كنند.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری یزد افزود: تیم غواصی به محض رسیدن به محل این مانور عملیاتی با استفاده از تجهیزات انفرادی و قایق نسبت به جستجو اقدام نمودند و با تلاش مضاعف توانستند در کمترین زمان ممکن شخص فرضی را از زیر لجن های عمق دریاچه به بیرون منتقل و تحویل عوامل ذی صلاح نمایند.

وی هدف از برگزاری این مانور را آمادگی هرچه بیشتر تیم غواصی سازمان از نظر سرعت، دقت و نیز جستجو در آب های تیره عنوان کرد که عملکرد غواصان به خوبی ارزیابی شد.

شاکری شمسی مدیرکل مدیریت بحران استانداری یزد نیز که در این مانور حضور داشت و ناظر بر عملکرد غواصان بود، با اشاره به موفقیت آمیز بودن این مانور و نیز هماهنگ بودن تمامی نیروها به هنگام امداد رسانی، اظهار داشت : ارتقاء آمادگی نیروها و کاهش تلفات و خسارات ناشی از اینگونه حوادث از اهداف در نظر گرفته شده در این مانور بود که به نحو احسن اجرا شد.

آدرس کوتاه :