شهردار یزد: مناسب‌سازی معابر شهری به شکل ویژه پیگیری می‌شود

شهردار یزد: مناسب‌سازی معابر شهری به شکل ویژه پیگیری می‌شود


شهردار یزد: مناسب‌سازی معابر شهری به شکل ویژه پیگیری می‌شود

شهردار شهر جهانی یزد با تاکید بر اینکه مناسب سازی معابر شهری برای معلولان را یک کار فانتزی و خارج از دستور کار شهرداری نمی‌دانم، تصریح کرد: این مهم به شکل ویژه در شهرداری شهر جهانی یزد پیگیری می‌شود.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری یزد - جمال الدین عزیزی در نشست ستاد مناسب سازی معابر شهری، اظهار داشت: شهر یزد نیازمند بازنگری در فعالیت‌های انجام شده در حوزه عمران شهری به ویژه مناسب سازی معابر است و در این امر نه تنها مناسب سازی معابر برای معلولان بلکه برای سایر افراد جامعه نیز باید مدنظر باشد.

شهردار یزد با اشاره به مناسب سازی مسیر گردشگری در شهر جهانی یزد برای معلولان، عنوان کرد: تلاش ما این است که به جز مسیر گردشگری، در سایر مناطق شهر نیز مناسب سازی به شکل مطلوبی برای معلولان انجام شود.

وی با اشاره به اقدامات بسیار خوبی که سال گذشته برای مناسب سازی مسیر گردشگری معلولان انجام شد، افزود: این مهم باید به دستور کار تبدیل شود و با دسته بندی برنامه‌ها، در برنامه کاری مدیران مناطق شهرداری یزد قرار گیرد.

عزیزی مسئولیت برنامه ریزی و ابلاغ کار مناسب سازی را به معاون عمرانی و ‌نماینده شهردار در ستاد مناسب سازی سپرد و تاکید کرد: هر نوع مجوزی برای اجرای مناسب سازی نیاز بود، صادر شود.

شهردار یزد با تاکید بر اینکه اطمینان دارم همکاران ما به اهمیت موضوع مناسب سازی معابر واقف هستند، عنوان کرد: شهرداری از سوی ستاد ملی مناسب سازی در کشور به عنوان پایلوت شهر دسترس پذیر انتخاب شده و باید حافظ این جایگاه باشیم.

وی تصریح کرد: کار مناسب سازی یک کار فانتزی یا خارج از برنامه و وظایف شهرداری نیست بلکه یکی از اصلی‌ترین وظایف شهرداری به شمار می رود.

عزیزی عنوان کرد: خوشبختانه در قالب این جشنواره، کمیته مناسب سازی معابر و کمیسیون خدمات شهری نیز به اجرای برنامه های مناسب سازی معابر شهری یزد کمک می کند.

شهردار شهر جهانی یزد تاکید کرد: از همکاران و پیمانکاران مناسب سازی معابر شهری یزد خواستار انجام کار ماندگار و با کیفیت هستم و به هیچ عنوان نباید کار ناقص و بی کیفیت انجام شود.

وی اظهار داشت: هدف ما از مناسب سازی معابر این است که یک فرد اعم از معلول یا فرد به ظاهر سالمی که با مشکلات جسمی مواجه است، بتواند به سهولت در سطح شهر، طی مسیر کند.

شایان ذکر است به منظور مناسب سازی معابر شهری برای معلولان و سایر عابران پیاده در شهر یزد، در سال جاری پروژه هفت‌خوان توسط شهرداری یزد در دست اجرا قرار گرفته و در یک دوره زمانی یک ماهه، مسیر گردشگری میدان همافر تا مسجد جامع مناسب سازی می شود.

این پروژه از مدرسه دانش آموزان استثنایی در میدان همافر آغاز می شود و تا مسجد جامع به عنوان یکی از مهمترین نمادهای فرهنگی یزد به طول 5.2 کیلومتر ادامه می یابد.

 

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.