• پنج‌شنبه، ۲۵ مهر ۱۳۹۸
  • اوقات شرعی
  • وضعیت آب و هوا

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری یزد: آتش سوزی در پارک کوهستان یزد مهار شد

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری یزد: آتش سوزی در پارک کوهستان یزد مهار شد

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری یزد گفت: آتش سوزی جمعه شب در پارک کوهستان با حضور به موقع نیروهای این سازمان مهار و بدون خسارت جانی همراه بود.

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری یزد، سید عباس میرشمسی رئیس سازمان در خصوص آتش سوزی در پارک کوهستان یزد گفت: آتش سوزی جمعه شب در این پارک با حضور به موقع نیروهای عملیاتی سازمان مهار و بدون خسارت جانی همراه بود.

وی افزود: ساعت 23:35 دقیقه جمعه شب تماس های مکرر مردمی با سامانه 125 صورت گرفت که ناوگان آتش نشانی پس از هفت دقیقه در محل حاضر شد و آتش نیز در کمتر از شش دقیقه مهار شد.
میر شمسی با اشاره به این که چهار اصله درخت و تعدادی بوته گل طعمه حریق شدند، افزود: احتمالا افتادن آتش زغال قلیان علت حادثه بوده است.
رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری یزد اظهار داشت: متاسفانه پارک های استان مجهز به سیستم اطفاء حریق نیستند و این موضوع تمام پارک ها را تهدید می کند.
میرشمسی گفت: با توجه به پستی و بلندی هایی که در پارک ها وجود دارد و کشت درختان در ارتفاع و همچنین ازدحام جمعیت در پارک ها، در صورت بروز حادثه ناوگان آتش نشانی برای مهار حادثه با کاری دشوار روبرو است.

وی تاکید کرد: مسئولان پارک ها باید بحث موارد ایمنی را در مورد احتمال آتش سوزی رعایت کنند تا در آینده شاهد آتش سوزی گسترده در این بوستان های شهری نباشیم.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری یزد به شهروندان توصیه کرد: از روشن کردن آتش و نیز استعمال قلیان در پارک ها خودداری کرده و از گردندان زغال در پارک و بوستان‌های شهری و روستایی برای تهیه آتش جداً پرهیز کنند، زیرا برخی از زغال‌ها به داخل بوته‌ها پارک پرتاب و با وزش باد موجب آتش سوزی می‌شود.

پارک کوهستان یزد با پنجاه هکتار یکی از پر رونق ترین فضاهای سبز شهری استان یزد محسوب می‌شود که سال 1382 در مسیر جاده تفت - یزد به بهره برداری رسید.

آدرس کوتاه :