کودک فیروزه‌ای، آشنایی کودکان با مفاهیم دینی و اخلاقی در قالب بازی و سرگرمی

کودک فیروزه‌ای، آشنایی کودکان با مفاهیم دینی و اخلاقی در قالب بازی و سرگرمی


کودک فیروزه‌ای، آشنایی کودکان با مفاهیم دینی و اخلاقی در قالب بازی و سرگرمی

به گزارش خبرگزاری فارس از یزد، طرح کودک فیروزه‌ای از ویژه‌برنامه‌های ماه مبارک رمضان سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد برای مخاطبین کودک و نوجوان است که با همکاری کانون مساجد استان،  در 30 عصر و در 30 مسجد شهر یزد برگزار می‌شود.

عباس ملازینلی، رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد، در حاشیه برگزاری این طرح در مسجد ولایت در گفتگو با خبرنگار فارس، اظهار داشت: در روزهای گذشته اجرای این طرح با استقبال مطلوب و بازخوردهای مناسبی همراه بود.

وی با اشاره به اینکه در این طرح غالباً کودکان و نوجوانان همراه با خانواده‌های خود در مساجد حضور پیداکرده و با شرکت در برنامه‌های فرهنگی، هنری، آموزشی و تفریحی که با مضامین دینی و اخلاقی همراه است واپسین لحظات باقی‌مانده تا اذان مغرب را سپری می‌کنند، افزود: در این برنامه علاوه بر انتقال مفاهیم ارزشی به کودکان با شیوه‌ای نوین، خاطره خوشی از لحظات ناب ماه مبارک رمضان در یاد آن‌ها باقی می‌ماند.

ملازینلی بابیان اینکه این قبیل برنامه‌ها  علاوه بر اینکه لحظاتی خوش و پرنشاط را برای کودکان و نوجوانان فراهم می‌آورد، متذکر شد: چنین تجربه‌ای  برای کودکان و نوجوانان، تعلق‌خاطر و دل‌بستگی مضاعفی نیز نسبت به مساجد و کانون‌های معنوی برای آن‌ها به همراه خواهد داشت.

این مقام مسئول رونق و جذب نوجوان به مساجد را از دیگر  دستاوردهای این برنامه دانست و اذعان کرد: در این برنامه‌ها از ظرفیت سازمان‌ها مردم‌نهاد نیز استفاده‌شده که خود گامی برای بهره‌گیری از توانمندی‌های مردمی و محلی برای اجرای مراسمات و افزایش مشارکت‌ها است.

رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد در پایان افزود: ارتباط مضاعف دستگاه‌های متولی امور فرهنگی با کودکان و نوجوانان به‌منظور مخاطب شناسی بهتر و بازخورد گیری  برای اجرای برنامه‌های فاخرتر و پربارتر آینده را می‌توان از دیگر نتایج چنین رویدادهایی عنوان کرد.

 

جهت دانلود کلیپ و تیزر کودک فیروزه ای کلیک کنید.