نخستین نشست سه شنبه های فرهنگی برگزار شد

نخستین نشست سه شنبه های فرهنگی برگزار شد


نخستین نشست سه شنبه های فرهنگی برگزار شد

شهردار یزد تاکید کرد:
لزوم معرفی سرمایه معنوی یزد به شهروندان/  کتاب، ارزشمندترین ارمغان اهدایی شهرداری یزد است
شهردار یزد در نخستین نشست سه شنبه های فرهنگی  با تاکید بر لزوم معرفی سرمایه های معنوی یزد به شهروندان، بیان داشت: این باوریم که کتاب باید به عنوان ارجح ترین هدیه های تقدیمی مجموعه شهرداری باشد.
همزمان با هفته تبلیغ و اطلاع رسانی دینی و با حضور جمال الدین عزیزی شهردار و عباس ملازینلی رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد، نخستین نشست از سلسله نشست های سه شنبه های فرهنگی با رونمایی از آثار فرهنگی و نفایس کتابخانه و موزه وزیری یزد برگزار شد.
در این نشست احمد زارع عضو هیئت علمی گروه علوم قرآنی دانشگاه میبد پیرامون رونمایی از قدیمی ترین نسخه خطی قرآن کریم و محمدرضا ملک ثابت رئیس کتابخانه وزیری با موضوع بررسی نسخه شناسی و آرایه های هنری مصحف کتابت جلال جعفری سخنرانی کردند.
جمال الدین عزیزی شهردار یزد در این نشست ضمن قدردانی از بیش از یک قرن تلاش رئیس سابق کتابخانه وزیری، بیان داشت: فعالیت این کتابخانه مایه مباهات ساکنین پایتخت کتاب ایران است. این کتابخانه باید بیش از پیش محل رفت و آمد افراد به ویژه جوانانی شود که دل در گرو کتاب و کتابخوانی بسته اند.
وی با تاکید بر لزوم معرفی سرمایه های معنوی یزد به شهروندان، عنوان کرد: در این راستا نخست باید کتاب و کتابخانه هایی با این پتانسیل کم نظیر را به مردم معرفی کرد و شناساند. رونمایی دوباره از فرهنگ دیرینه این دیار که رو به فراموشی است می تواند بار دیگر مردم را برای مطالعه گذشته و اصالت خود تشویق کند.
شهردار یزد با اشاره به سرانه نامطلوب مطالعه در شهر یزد، عنوان داشت: شهر یزد هم به لحاظ استاندارد کتابخانه و هم به لحاظ سرانه کتاب و کتابخوانی جای رشد دارد که همگان باید در ارتقای این مهم تمام تلاش خود را به کار گیرند.
عزیزی با تقدیر از فعالیت های سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد در راستای ترویج کتب و کتابخوانی و نقش این سازمان در حمایت از کتاب و افزایش سرانه مطالعه شهر، اضافه کرد: همکاران توانمندم در این سازمان همواره کوشیده اند تا باری از دوش شهر و مرکز استان در راستای ترویج این مهم بردارند که نتیجه حاصل از تلاش این عزیزان در شهر قابل ملاحظه و اثرات آن در انتخاب یزد به عنوان پایتخت کتاب ایران مشهود بود. در همین راستا نیز در شهرداری بر این باوریم که کتاب باید به عنوان ارجح ترین هدیه های تقدیمی مجموعه شهرداری باشد.