برگزاری همایش بررسی علل تخريب قبور ائمه بقیع با عنوان(جنّت البقیع )

برگزاری همایش بررسی علل تخريب قبور ائمه بقیع با عنوان(جنّت البقیع )


برگزاری همایش بررسی علل تخريب قبور ائمه بقیع با عنوان(جنّت البقیع )

به گزارش روابط عمومي  سازمان همایش بررسی علل تخریب قبور ائمه بقیع با عنوان "جنّت البقیع" به همت سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری یزد و کانون تخصصی آموزش دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان یزد به مناسبت 8شوال برگزار شد.

*مطالعه  گام موثری برای مقابله با فرقه های نوظهور است*

  حجت الاسلام والمسلمین خیرالله مردانی، نویسنده و استاد حوزه در هماش بررسی علل قبور ائمه بقیع با عنوان" جنت البقیع" در مسجد اعظم امامزاده جعفر(ع) یزد اظهارداشت: افزایش سطح مطالعه و ارتقای آگاهی ها گام موثری برای مقابله با فرقه های نوظهور در سطح جامعه است مبارزه با فرقه های نوظهور در جامعه نیازمند فرهنگ سازی است.

وی با بیان اینکه دشمنان از حربه تهمت و افترا برضد شیعیان استفاده می کنند تاکید کرد:باید برای مقابله با فرقه های نوظهور درسطح جامعه کار فرهنگی صورت بگیرد و با مطالعه کتاب های مرتبط سطح آگاهی های جامعه ارتقا یابد.

حجت الاسلام مردانی ادامه داد: باید خیرانی در سطح جامعه وجود داشته باشند که کتاب را خریداری و به رایگان در بین مردم و مراکز تجمعی توزیع کنند تا مردم نیز آگاهی واشراف خوبی نسبت به وقابع داشته باشند.

وی با اشاره به روایتی از حضرت امام رضا(ع) مبنی بر اینکه اگر مردم خوبی کلام ما را بدانند تحت مکتب ما در می آیند افزود: برای مقابل با فرقه های نوظهور باید به مکتب اهل بیت رجوع و کتاب های خوب وشناخته شده را در این زمینه تعلیم وآموزش دهیم.

وی همچنین در این نشست که به صورت پرسش وپاسخ اداره می شد در پاسخ به سوالی در خصوص لزوم توسعه کرسی های آزاداندیشی در حوزه ها نیز گفت: باید در سطح جامعه مسئل مطرح و بحث و تبادل نظر وانتقاد نسبت به آنان صورت پذیرد تا هرآ نچه که بهتر است پذیرفته شودحوزه های علمیه تا حدی چنین رویکردی دارند ولی باید گسترده تر شود.

این نویسنده و استاد حوزه همچنین با اشاره به کارفرهنگی شیعیان در مقابله با وهابیت افزود: وهابیت از بین بردن کل نشانه های شیعه را در سر دارند و تخریب قبور ائمه بقیع نیز در این راستا بوده است.

گفتنی است، همایش بررسی علل تخریب قبور ائمه بقیع با عنوان "جنت البقیع" به همت سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری یزد و کانون تخصصی آموزش دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان یزد به مناسبت 8شوال برگزار شد.

لازم به ذكر است در 88 سال پیش در روز هشتم شوال وهابیون بارگاه ملکوتی ائمه هدی (ع) در بقیع را با خاک یکسان و قلب صدها میلیون شیعه و اهل سنت محب اهل بیت(عليه السلام) را جریحه دار کردند.