از هنرمندان در خلق آثار هنری قرآنی حمایت می شود

از هنرمندان در خلق آثار هنری قرآنی حمایت می شود


از هنرمندان در خلق آثار هنری قرآنی حمایت می شود

مدیر عامل سازمان فرهنگی ، ورزشی شهرداری یزد : فرهنگسرای قرآن و عترت با هدف حمایت از هنرمندان در خلق آثار هنری قرآنی و ترویج و اشاعه فرهنگ قرآنی در بین نسل جوان پس از دو سال شروع به کار می کند .

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی ، ورزشی شهرداری یزد

مدیر عامل سازمان فرهنگی ، ورزشی شهرداری یزد گفت : فرهنگسرای قرآن و عترت در اوایل سال 1390 در راستای انجام فعالیت های قرآنی و ادبی و آشنایی گروه های مختلف جامعه با فرهنگ قرآنی افتتاح شد .

 سید حسن حسینی فرهنگسرای قرآن و عترت را فضای مناسبی برای وسعت بخشیدن به فعالیت های قرآنی با توجه به مستعد بودن استان یزد در این خصوص دانست .

 مدیر عامل سازمان فرهنگی ، ورزشی شهرداری یزد تصریح کرد :  ما در زمینه ارائه آثار هنری قرآنی مرتبط با زبان فارسی به نسبت دیگر کشورهای اسلامی کم کاری کرده ایم و با توجه به اینکه مردم ما با آثار هنری مرتبط با ادبیات فارسی بیشتر از آیات کلام الله مانوس هستند مسئولان هنری وظیفه دارند که هنرمندان به ویژه هنرمندان خوشنویس را در جهت ایجاد آثار قرآنی تشویق کنند .
سید حسن حسینی افزود :  پتانسیل و ظرفیتی که در قرآن وجود دارد موجب می شود که از سوی کلیه زمینه های هنری مورد توجه قرار بگیرد و هیچ وقت تکراری نباشد.

وی اظهار داشت : درصدد هستیم بخش بین الملل این فرهنگسرا فعال و نمایشگاه های مختلفی از اعجاز قرآن ، رشد اسلام در جهان و معرفی فرهنگ یزد به چند زبان زنده دنیا به گردشگران داخلی و خارجی ارائه شود .

وی با اشاره به تجهیزات کامل فرهنگسرای قرآن و عترت خاطر نشان کرد : با بازدیدی که از این فرهنگسرا انجام شد امیدوار هستیم تا قبل از عید نوروز فرهنگسرای قران و عترت برای بازدید عموم بازگشایی شود .