اجرای طرح «شهردار مدرسه» با مشارکت سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد

اجرای طرح «شهردار مدرسه» با مشارکت سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد


اجرای طرح «شهردار مدرسه» با مشارکت سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد

 
 
تفاهم نامه طرح «شهردار مدرسه» بین سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد و اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان یزد با هدف آمادگی  ورود نوجوانان به زندگی در جامعه ای بزرگ‌تر از مدرسه منعقد شد.
 
به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد؛ حجت الاسلام والمسلمین «مجتبی صداقت» با اشاره به اينکه طرح «شهردار مدرسه» يک طرح تربيتي، فرهنگي و اجتماعي است، گفت: اين طرح در ابتدای امر، دانش آموزان را مسئوليت پذير مي کند و زمینه یادگیری دانش‌آموزان مستعد را برای ورود به زندگی در جامعه ای بزرگ‌تر از مدرسه و درک بهتر از مناسبات عمیق اجتماعی با افزایش مشارکت آنان در امور جامعه و تصمیم سازی موفق در برابر مشکلات زندگی اجتماعی فراهم می نماید.
 
وی تاکید کرد: وقتي مدرسه اي توسط خود دانش آموز اداره شود، مسائل را با وجود خود درک مي کند و با مشارکتي که با ديگر دانش آموزان صورت مي گيرد، رفع مشکلات و کاهش آسيب هاي اجتماعي را در مدارس شاهد خواهیم بود.
 
رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد بیان کرد: همچنین تمرین کار گروهی، ایجاد زمینه بروز تفکر شورایی، برنامه ریزی گروهی و عمل بر مبانی برنامه برای رفع مشکلات و در نهایت سپردن پاره ای از اختیارات به نوجوانان و جوانان موجب کشف و پرورش استعدادها و مدیرپروری و افزایش حس تعلق در آنها خواهد شد.
 
وی با تأکید به اینکه یکی از اهداف این طرح، آشنائی نوجوانان و جوانان با فرآیند انتخابات است، گفت: از دستاوردهای بزرگ این طرح می توان به آشنائی این نسل با فرآیند انتخابات اشاره نمود، چرا که آنان در این فضای دوستانه و صمیمی، نحوه درست رقابت کردن، انتخاب کردن و رفاقت و همدلی پس از آن را به خوبی آموزش خواهند دید تا در آینده شاهد کاهش بسیاری از بداخلاقی های موجود در این حوزه باشیم.
 
«حسین میرشریف» مسئول اتحاديه انجمن هاي اسلامي دانش آموزان استان یزد هم در مراسم امضای تفاهم نامه طرح «شهردار مدرسه» گفت: این طرح  در سال تحصيلي پيش رو،  در 20 مدرسه متوسطه دوره اول و در 5 منطقه شهر يزد اجرا شود. 
 
وی افزود: در اين طرح، دانش آموزان با تشکیل شوراي تشکل هاي دانش آموزي در مدارس شهردار مدرسه را انتخاب مي کنند و پس از آن معاونين شهردار مشخص می کنند و سپس کار اجرايي در مدارس آغاز خواهد شد.
 
میرشریف اظهار امیدواری کرد بتوان طرح «شهردار مدرسه» را با همکاري سازمان فرهنگي اجتماعي و ورزشي شهرداري يزد، سال آينده در اکثر مدارس متوسطه اول شهر يزد اجرايي کرد.