۹ هزار نفر در المپیاد ورزشی محلات یزد شرکت کردند

۹ هزار نفر در المپیاد ورزشی محلات یزد شرکت کردند


۹ هزار نفر در المپیاد ورزشی محلات یزد شرکت کردند

دبیر اجرایی هفتمین المپیاد ورزشی محلات یزد گفت: ۹ هزار نفر در ۲ بخش خواهران و برادران در این المیپاد شرکت و در رشته‌های مختلف با هم به رقابت پرداختند.

رضا نارگانی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه این المپیاد از اول آذرماه در استان آغاز شده است افزود: از این تعداد پنج هزار و ۲۰۰ نفر مرد و مابقی زن هستند.

وی اظهار داشت: در این دوره از مسابقات مردان در ۳۲ رشته و بانوان در ۳۱ رشته چون والیبال، هندبال، فوتسال، بسکتبال، شطرنج، بدمینتون، دارت، جودو، طناب کشی و کشتی با یکدیگر رقابت می کنند.

نارگانی با بیان اینکه این رقابت‌ها در ۲۹ مکان شامل پارک‌ها، معابر، استخرهای ورزشی و محله‌های مختلف یزد در حال برگزاری است تصریح کرد: ۱۸۰ نفر در قالب ۱۶ کمیته در برپایی المپیاد همکاری دارند .

وی با اشاره به اینکه این رقابت‌ها در ۲۹ مکان شامل پارک‌ها، معابر، استخرهای ورزشی و محله‌های مختلف یزد برپا می‌شود گفت: ۱۸۰ نفر در قالب ۱۶ کمیته در برپایی المپیاد همکاری دارند.

رییس اداره ورزش و جوانان یزد مشارکت عمومی، ارتقا نشاط و سلامتی اجتماعی و نهادینه کردن فرهنگ ورزش را از اهداف المپیاد یاد شده ذکر کرد و افزود:  هفته پایانی این دوره از مسابقات روزهای پنج شنبه و جمعه این هفته برگزار و  که شرکت کنندگان در رشته های مختلف ورزشی به رقابت خواهند پرداخت.

نارگانی با اشاره به اینکه در روز پنج شنبه هفته جاری مسابقات ووشو بانوان ساعت ۱۵ در باشگاه شهدا پیگیری می شود اظهار داشت: رشته  فوتسال آقایان ساعت ۱۵ در سالن آفتاب، والیبال ساحلی اقایان ساعت ۱۴ در مجموعه ساحلی محمود آباد، هندبال آقایان ساعت ۱۴ در سالن میرجلیلی و والیبال آقایان ساعت ۱۵ در سالن وحدت برپا می شود.

وی تصریح کرد: همچنین رشته ووشو اقایان در باشگاه شهدا، تنیس روی میز آقایان در سالن مدیری مجموعه پاکنژاد، بدمینتون بانوان در سالن طلائیه پشت پارک کوهستان، فوتسال آقایان هم  در سالن افتاب و همچنین والیبال ساحلی اقایان  در مجموعه ساحلی محمود اباد در ساعت ۹ صبح برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه این مسابقات در ۶ دیماه از نفرات برتر رشته‌ها برگزار می شود افزود: جوایز این المپیاد در رشته های تیمی برای تیم های اول تا سوم به ترتیب مبالغ ۱۵ میلیون ریال، ده میلیون ریال و پنج میلیون ریال در نظر گرفته شده، ضمن اینکه در هر رشته ورزشی به قید قرعه میان تمام تیم های شرکت کننده، به دو تیم جایزه نقدی پنج میلیون ریالی پرداخت می شود.
نارگانی خاطرنشان کرد: در رشته های انفرادی نیز برای نفرات اول تا سوم به ترتیب سه میلیون ریال، ۲ میلیون ۵۰۰ هزار ریال و ۲ میلیون ریال در نظر گرفته شده که در هر رشته ورزشی به قید قرعه میان تمام شرکت کنندگان، به دو نفر جایزه دو میلیون ریالی پرداخت خواهد شد.
نارگانی همچنین از انتخاب هواداران برتر در این رقابت ها خبر داد و گفت: با ساز و کارهای تعریف شده اقدام به معرفی هواداران برتر و اهدای تندیس المپیاد به آنها خواهد شد.

در ۶ دوره المپیاد ورزشی محلات یزد ۶ هزار نفر شرکت کرده بودند./ایرنا