یزد ؛ میزبان اجلاس شورای مشورتی سازمان های فرهنگی کلانشهرهای کشور

یزد ؛ میزبان اجلاس شورای مشورتی سازمان های فرهنگی کلانشهرهای کشور


یزد ؛ میزبان اجلاس شورای مشورتی سازمان های فرهنگی کلانشهرهای کشور

مدیر عامل سازمان فرهنگی ، ورزشی شهرداری یزد از میزبانی یزد برای اجلاس شورای مشورتی سازمان های فرهنگی کلان شهرهای کشور در سال 92 خبر داد .

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی ، ورزشی شهرداری یزد

مدیر عامل سازمان فرهنگی ، ورزشی شهرداری یزد با اعلام این خبر گفت : اجلاس شورای مشورتی سازمان های فرهنگی کلان شهرها و مراکز استان ها با هدف ایجاد تعامل و تبادل تجربیات بین سازمان های فرهنگی کل کشور هر سه ماه یک بار در یکی از استان های کشور برگزار می شود .

سید حسن حسینی از دیگر اهداف این اجلاس را ایجاد زمینه برای همکاری هرچه بیشتر استان ها در مسائل فرهنگی ، آشنا سازی مردم هر استان با فرهنگ بومی استان های دیگر ، استفاده از راهکارهای پیشنهادی مدیران استان های دیگر در حل معضل های اجتماعی و بازدید از فعالیت های فرهنگی و عمرانی سایر استان ها عنوان کرد .

مدیر عامل سازمان فرهنگی ، ورزشی شهرداری یزد با اشاره به نماد یزد به عنوان حسینیه ایران ، بافت تاریخی و فرهنگ غنی استان و سوغات آن ابراز امیدواری کرد :  با پیگیری های انجام شده یزد یکی از میزبان های اجلاس شورای مشورتی سازمان های فرهنگی کلان شهرها و مراکز استان ها در سال آینده باشد .

سید حسن حسینی در ادامه اظهار داشت : بیست و ششمین اجلاس شورای مشورتی سازمان های فرهنگی کلان شهرها و مراکز استان های کشور نیز در بهمن ماه سال جاری در سالن همایش دانشگاه استان سیستان و بلوچستان با حضور نماینده ولی فقیه ، استاندار و مسئولین زاهدان برگزار شد .

وی اضافه کرد : در این اجلاس علیرضا افشار - قائم مقام وزیر کشور - در مورد مسائل مختلف فرهنگی از جمله موضوع اعتیاد و راهکار های مقابله با آن و نحوه تعامل بیشتر استانداری های کل کشور با شهرداری ها سخنانی را ارائه کرد .

 مدیر عامل سازمان فرهنگی ، ورزشی شهرداری یزد خاطر نشان کرد : در بیست و ششمین اجلاس شورای مشورتی سازمان های فرهنگی کلان شهرها و مراکز استان ها ، صحبت ها و همکاری های دوجانبه بین استان یزد و سایر استان ها برای برپایی نمایشگاه هایی از توانمندی ها و فرهنگ مردم یزد در این استان ها انجام گرفت .