گسترش زمین های ورزشی شهر برای ارتقای سلامت و نشاط اجتماعی شهروندان یزدی

گسترش زمین های ورزشی شهر برای ارتقای سلامت و نشاط اجتماعی شهروندان یزدی


گسترش زمین های ورزشی شهر برای ارتقای سلامت و نشاط اجتماعی شهروندان یزدی

 
 
 معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد در مراسم اختتامیه مسابقه پتانک جشنواره ماه ورزشی گفت: هدف سازمان توسعه و گسترش زمین های ورزشی از جمله زمین پتانک است، تا محلی امن و راحت را برای خانواده ها ایجاد کند و سلامت عمومی جامعه و همچنین نشاط اجتماعی را افزایش دهد.
 
به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد؛ عباس ملازینلی ادامه داد:  یزد در زمینه ورزش پتانسیل خوبی کسب کرده است، از این رو  می توان با ایجاد زیرساخت‌های مفید  در حوزه قهرمانی ورزش نیز حرف بیشتری برای گفتن داشت.
در ادامه مسابقات فینال پتانک برگزار شد. مسابقات پتانک جام رمضان استان یزد در روز پنجشنبه و جمعه هفته گذشته و شب گذشته نتایج نهایی آن اعلام شد. 
مسابقات بانوان به صورت انفرادی در روز پنجشنبه برگزار شد و مریم عبدالله‌زاده مقام اول،  مژگان مساح مقام دوم و اعظم دهقان مقام سوم را کسب کردند.
مسابقات آقایان نیز به صورت دو نفره در روز جمعه برگزار و فینال آن دیشب برگزار شد و  تیم یاران با حضور آقایان حیات آور و دهقان مقام اول و تیم پرشین  با حضور آقایان ترابی و جعفری مقام دوم و تیم آریوبرزن با حضور آقایان معین مسلم و رامتین جعفرزاده مقام سوم را کسب کردند.
 پتانک یک ورزش جدید و خانواده محور است که بسیار سبک، مفرح و شاد است و مناسب برای تمام اقشار جامعه اعم از سالمندان، کودکان و بزرگسالان است.
با توجه به اجرای خیابانی، این ورزش هم می تواند مخاطب بیشتری جذب کند و  هم اجرای آن بازی برای علاقمندان لذت بخش است.
گفتنی است؛  ورزش پتانک زیر شاخه ورزش بولس است که نزدیک به سه سال است زیر نظر فدراسیون بولینگ و بیلیارد کشور و همچنین هیئت بولینگ و بیلیارد استان فعالیت می‌کند.