پنج نفر از پاکبانهای نمونه شهر یزد به نمایندگی از تمامی پاکبانان این شهر، تقدیر شدند.

پنج نفر از پاکبانهای نمونه شهر یزد به نمایندگی از تمامی پاکبانان این شهر، تقدیر شدند.


پنج نفر از پاکبانهای نمونه شهر یزد به نمایندگی از تمامی پاکبانان این شهر، تقدیر شدند.

 

آیین تقدیر از 5 پاکبان نمونه معرفی شده از مناطق پنجگانه شهرداری یزد و همچنین رونمایی از پوستر و نماهنگ پاکبان امروز به همت واحد آموزش شهروندی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد در کمیسیون فرهنگی شورای شهر برگزار شد.

 
به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد؛ عباس ملازینلی معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد در این مراسم با اشاره به نقش موثر پاکبان ها در زیبایی و بهداشت شهر اظهار کرد: پاکبان های زحمتکش و متواضع، از هیچ تلاشی برای ارائه خدمات بهتر به شهروندان دریغ نمی کنند و امروز به صورت نمادین از ۵ نفر از این عزیزان پاکبان به نمایندگی از تمامی این قشر زحمتکش، تقدیر می‌شود.
 
وی هدف از برگزاری این مراسم را احترام و پاسداشت جایگاه پاکبان ها برشمرد و از همراهی اعضای شورای شهر به ویژه کمیسیون فرهنگی تقدیر کرد.
ملازینلی ادامه داد: واحد آموزش شهروندی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی به منظور فرهنگسازی و مدیریت پسماند و جلب مشارکت بیشتر شهروندان برای حفظ پاکیزگی شهر، تفکیک زباله ها، تولید زباله‌ی کمتر و .... برنامه هایی را تدوین کرده و آموزش هایی را ارائه کرده و خواهد کرد که از شبکه های مجازی و صدا و سیما به آگاهی شهروندان خواهد رسید.
معاون فرهنگی شهردار یزد به مشارکت خوب و مثال زدنی هنرمندان یزدی در امر فرهنگ سازی اشاره کرد و افزود: باشگاه سفیران شهروندی به صورت خودجوش توسط هنرمندان تشکیل شده و در امر آموزشهای شهروندی، سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد را یاری می کنند.
 
جعفر امین‌مقدم ، معاون خدمات شهری شهرداری یزد نیز در این مراسم، از اینکه شرایطی ایجاد شده که پاکبان ها احساس کنند، زحمات آن ها دیده می شود از سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی یزد قدردانی کرد.
وی با اشاره به اینکه پاکبان ها در ساعات نامتعارف در شهر حس امنیت را ایجاد می کنند ابراز کرد: در اوج شیوع بیماری کرونا این پاکبان ها بودند که حاضر شدند برای خدمات رسانی به مردم ، ایثارگرانه در شهر حضور پیدا کنند.
 
 حمیدرضا رحیمدل ، رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری یزد نیز در این مراسم از اقدام صورت گرفته تقدیر کرد و به نقش پررنگ پاکبان ها در نظافت و زیبایی شهر اشاره کرد.
رحیمدل با اشاره به دیدگاه اعضای شورای شهر و مدیران شهرداری به جایگاه مهم پاکبان ها در مدیریت شهری اشاره و زحمات همه آن ها را قابل تقدیر دانست.
 
در ادامه این مراسم، نماهنگ پاکبان از سوی گروه سرود فجر جاوید اجرا شد و ۵ تن از پاکبان های نمونه‌ی مناطق پنجگانه شهرداری توسط غلامعلی سفید رئیس شورای اسلامی شهر یزد و رئیس کمیسیون فرهنگی شورا،  محسن عباسی هرفته و محسن ابوترابی اعضای شورای شهر و کمیسیون فرهنگی، معاونان شهردار، حفیظی مدیر حراست شهرداری و رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری، تجلیل شدند.
گفتنی است در پایان این مراسم توسط پاکبانها و مدیران شهری، از پوستر کلیپ زیبای پاکبان نیز  رونمایی شد.