پرونده کلاس‌های تابستانه فرهنگسرای خانواده یزد بسته شد

پرونده کلاس‌های تابستانه فرهنگسرای خانواده یزد بسته شد


پرونده کلاس‌های تابستانه فرهنگسرای خانواده یزد بسته شد

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری یزد، "سید حسن حسینی" مدیر عامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری یزد در ابتدای این مراسم با گرامیداشت هفته دفاع مقدس، اظهار کرد: هر چند جنگ نظامی تمام شد، ولی ناتو و تهاجم فرهنگی به قوت خود باقیست و سرمایه‌گذاری دشمن در این بخش بر روی فروپاشی کانون خانواده هست و ابزار این کار استفاده از هنر و تصویر است که به وسیله سریال‌های ماهواره‌ای ترویج می‌شود.

وی افزود: متلاشی شدن کانون خانواده، آسیب‌های فراوانی را برای کشور و نظام به دنبال دارد لذا  همه نهادهای فرهنگی باید با ایجاد مراکز فرهنگی سالم و ترویج نشاط و شادابی در این خصوص اقدام کنند.

حسینی همچنین با ارائه گزارش کوتاه از روند برگزاری کلاس‌ها  از حضور مسئولین، اعضاء شورای شهر و خانواده‌ها در مراسم اختتامیه این کلاس‌ها قدردانی کرد و خواستار حمایت خانواده‌ها و مسئولین از برنامه‌های فرهنگی این سازمان شد.

حجت الاسلام "حمیدرضا مطهریان" رییس کمیسیون فرهنگی شورای شهر نیز در این آیین در رابطه با اهمیت بحث خانواده و لزوم پرداختن به بحث آموزش برای بالا بردن سطح آگاهی خانواده‌ها مطالبی را ایراد و اظهار کرد: با توجه به استقبال خانواده‌ها و تاثیرگزاری این کلاس‌ها، برنامه‌ریزی برای ادامه این کلاس‌ها در طول سال نیز صورت گرفته و امیدواریم با اجرای این برنامه‌ها، سطح کیفی کلاس‌ها نیز ارتقاء یابد.

"حمیده وزیری" دیگر عضو کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر یزد نیز پیرامون اهمیت نقش زن در خانواده مطالبی را بیان و ابراز امیدواری کرد؛ تداوم این برنامه‌ها با همراهی و همکاری بیشتر خانواده‌های یزدی خصوصاً ساکنین محلات هم‌جوار با فرهنگسرا  روبرو شود. البته کمیسیون فرهنگی  شورای شهر نیز آمادگی حمایت از این گونه برنامه‌ها را اعلام می‌کند.

در پایان این مراسم،  مسئول فرهنگ‌سرا نیز گزارشی از فعالیت‌های صورت گرفته در مجموعه را به حاضرین ارائه کرد و از حمایت‌های صورت گرفته تشکر کرد.

یادآور می‌شود؛ کلاس‌های طرح تابستانی "بچه‌های آسمان" فرهنگ‌سرای خانواده با حضور بیش از 120 کودک و نوجوانان در  موضوعات آموزش قرآن، رباتیک ، نقاشی، قصه‌گویی، آموزش کامپیوتر و دیگر آموزش‌ها برنامه‌ریزی شده بود که دوم مهرماه رسماً به کار خود پایان داد ولی قرار است ادامه این کلاس‌ها برای نونهالان و دوره‌های آموزش خانواده و مشاوره برای گروههای سنی مختلف ادامه پیدا کند.