پايان رقابت 2 هزار ورزشكار در محله‌هاي يزد

پايان رقابت 2 هزار ورزشكار در محله‌هاي يزد


پايان رقابت 2 هزار ورزشكار در محله‌هاي يزد

مسئول ورزشي سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري يزد با اشاره به برگزاري دومين المپياد ورزشي محلات يزد گفت: رقابت‌هاي ورزشكاران در قالب اين المپياد ورزشي پايان يافت و از برگزيدگان آن در مراسمي تجليل خواهد شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري يزد، محمدفاضل يوسفي، در پايان آخرين دور مسابقات ورزشي محلات يزد در جمع خبرنگاران اظهار داشت: دومين المپياد ورزشي محلات يزد از 12 مرداد آغاز شد و بيش از 2هزار نفر در اين مسابقات با يكديگر به رقابت پرداختند.

وي عنوان كرد: اين رقابت‌ها امشب پايان يافت و فردا در مراسم رسمي اختتاميه از برگزيدگان اين مسابقات در رشته‌هاي مختلف ورزشي تجليل خواهد شد.

يوسفي ادامه داد: اين رقابت‌ها در پارك‌ها، سالن‌هاي ورزشي محله‌هاي مختلف و ديگر اماكن ورزشي مستقر در محله‌هاي يزد برگزار شد كه آقايان در 14 رشته و بانوان در 11 رشته با يكديگر به رقابت پرداختند.

مسئول ورزشي سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري يزد يادآور شد: بانوان در بخش تيمي در رشته‌هاي بسكتبال سه نفره، واليبال، وسطي و هفت سنگ و در بخش انفرادي در رشته‌هاي دارت، تنيس روي ميز، بدمينتون، شطرنج، كاراته كنترلي، دو و ميداني و تيراندازي با اسلحه بادي با يكديگر رقابت كردند.

يوسفي اظهار داشت: آقايان نيز در بخش تيمي در رشته‌هاي بسكتبال سه نفره، فوتبال گل كوچك، واليبال، وسطي و هفت سنگ و در بخش انفرادي در رشته‌هاي دارت، تنيس روي ميز، بدمينتون، شطرنج، پهلواني زورخانه‌اي، كاراته كنترلي، دو و ميداني، تيراندازي با اسلحه بادي و دوچرخه سواري با يكديگر به رقابت پرداختند.

وي تصريح كرد: در مجموع 2هزار نفر از شهروندان يزدي در اين مسابقات شركت كردند كه خوشبختانه با وحدت و انسجام موجود در محله‌ها، علاوه بر برگزاري مسابقات ورزشي مهيج، اتحاد و همدلي در محله‌هاي يزد به ويژه محله‌هاي قديمي به نمايش گذاشته شد.

مسئول ورزشي سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري يزد يادآور شد: مراسم اختتاميه اين المپياد و تقدير از برگزيدگان در روز پنج‌شنبه ساعت 20:30 در سالن ورزشي شهيد صدوقي يزد برگزار مي‌شود.

وي افزود: در اين مسابقات جوايز ارزنده‌اي براي برندگان در نظر گرفته شده به نحوي كه به تيم اول اين رقابت‌ها مبلغ 1.5 ميليون تومان، تيم دوم يك ميليون تومان، تيم سوم 500هزار تومان اهدا خواهد شد.

يوسفي ادامه داد: علاوه بر اين، به قيد قرعه دو جايزه 500 هزار توماني به تيم‌هاي شركت كننده درالمپياد محلات يزد اهدا خواهد شد.

اين مسئول عنوان كرد: در رشته‌هاي انفرادي نيز به نفر اول مبلغ 300 هزار تومان، نفر دوم 250 هزار تومان و نفر سوم 200 هزار تومان اهدا خواهد شد ضمن اينكه در اين بخش نيز به قيد قرعه دو جايزه 200 هزار توماني به شركت‌كنندگان در  رشته‌هاي انفرادي اهدا مي‌شود.

وي اظهار اميدواري كرد: برگزاري اين المپياد ورزشي توانسته باشد علاوه بر ايجاد شور و نشاط در بين مردم و معرفي محله‌هاي قديمي يزد در قالب تيم‌هاي ورزشي، همدلي و اتحاد را نيز در ميان اهالي محله‌هاي مختلف تقويت كرده باشد.

يوسفي همچنين تصريح كرد: برگزاري اين رقابت‌ها توانست تا حد زيادي در شناسايي ظرفيت‌ها و كمبودهاي ورزشي در محله‌هاي مختلف تاثيرگذار باشد كه به طور قطع با برنامه‌ريزي مسئولان مي‌توان بخشي از اين كمبودها را به تدريج برطرف و بر روي ظرفيت‌ها سرمايه‌گذاري كرد.