ورزش در اولویت سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری یزد قرار گرفت

ورزش در اولویت سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری یزد قرار گرفت


ورزش در اولویت سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری یزد قرار گرفت

مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری یزد با اشاره به اهمیت توجه سازمان به برنامه‌های ورزشی، از تدوین برنامه‌های آینده این سازمان و تخصیص بودجه با اولویت برنامه‌های ورزشی خبرداد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری یزد، سیدحسن حسینی با اشاره به تمرکز سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری بر روی فعالیت های ورزش شهر یزد  به بیان تاثیر توسعه ورزش بر سلامت جسم و روح شهروندان پرداخت.

وی از جمله برنامه‌های تدوین شده برای سال آینده سازمان را برگزاری جشنواره های ورزشی مختلف، ساخت مجموعه های ورزشی چند منظوره و ترویج ورزش محلات ،ورزش های بومی ،محلی و زورخانه ای اعلام کرد.

این مسئول پرداختن به مسئله ورزش شهر یزد را علاوه بر کاهش معضلات و مشکلات فرهنگی و اجتماعی، در ترویج همگرایی و برنامه های جمعی نیز مؤثر است و افزود: وقتی انرژی جوانان در جهت ورزش کردن و تفریحات سالم تخلیه شود، قطعا معضلات اجتماعی هم کاهش پیدا میکند چرا که ترویج ورزش های مختلف و گروهی باعث توسعه کارگروهی شده و نبود همگرایی که این روزها شهر را دامنگیر خود کرده و جلوی پیشرفت شهر را گرفته است، کم کم از بین خواهد رفت.

این مسئول از اقداماتی که برای اولین بار در حوزه ورزش توسط سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری صورت گرفته است به برگزاری جام فوتسال شهدای شهرداری بین سازمان های شهرداری، اجرای ورزش های پهلوانی و زورخانه ای در پارک های سطح شهر، فضا سازی شهری در مورد اهمیت دادن وفرهنگ سازی در حوزه ورزش، توجه به ورزش بانوان کارمند شهرداری اشاره کرد.

حسینی همچنین برنامه های ورزشی در دست اقدام سازمان را شامل برگزاری اولین همایش ورزش شهروندی به منظور ترویج ورزش های همگانی، راه اندازی اولین سالن پینت بال سرپوشیده استان ویژه خانواده های شهر یزد، تجهیز محلات و مساجد سطح شهر به وسایل ورزشی، برگزاری جشنواره ورزشی باجناق ها و پدربزرگ ها، برگزاری جشنواره های مختلف اعم از ورزش های بومی محلی و غیره و برنامه ریزی و استفاده بهینه از ظرفیت سالن های تحت نظارت سازمان معرفی کرد.

وی همچنین خواستار تخصیص بودجه مناسب از سوی شورای شهر به منظور پیشبرد اهداف سازمان شد و ابراز امیدواری کرد : باتوجه به توسعه بیماریهای مختلف و مهم در استان یزد بتوانیم با توسعه و  ترویج فرهنگ ورزش به کاهش خطرات این بیماریها و سلامت جسمی و روحی شهروندان کمک کنیم.