هر خانواده یزدی یک وکیل

هر خانواده یزدی یک وکیلسازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد با همکاری کانون وکلای یزد، حقوق شهروندی را در قالب و موضوعات مختلف به طور رایگان به مردم آموزش می دهد.
 
به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی اجتتماعی ورزشی شهرداری یزد؛ نشست موضوعی «حقوق شهروندی» با حضور محمدرضا پیرنیا رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد، محمدحسین جعفری رئیس کانون وکلای دادگستری یزد، سید احمد کاظمی معاون اداره معاضدت قضایی و تعدادی از مسئولان کانون وکلای دادگستری یزد، در محل سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد برگزار شد.
 
محمدرضا پیرنیا، رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد، اذعان کرد: شهروندی، از جمله مفاهیم نو پدیدی است که به طور ویژه‌ای به برابری و عدالت توجه دارد و در نظریات اجتماعی، سیاسی و حقوقی جایگاه ویژه‌ای پیدا کرده است.
 
وی ادامه داد: مقوله «شهروندی» وقتی تحقق می‌یابد که همه افراد یک جامعه از کلیه حقوق مدنی و سیاسی برخوردار باشند و همچنین به فرصت‌های مورد نظر زندگی از حیث اقتصادی و اجتماعی دسترسی آسان داشته باشند.
 
پیرنیا با بیان اینکه، عدم آشنایی مردم از حقوق شهروندی از مهم ترین مسائل مورد بررسی در شهر خواهد بود، تصریح کرد: شهروندان به عنوان اعضای یک جامعه در حوزه‌های مختلف مشارکت دارند و در برابر حقوقی که دارند، مسئولیت‌هایی را نیز در راستای اداره بهتر جامعه و ایجاد نظم بر عهده می‌گیرند، و شناخت این حقوق و تکالیف نقش مؤثری در ارتقاء شهروندی و ایجاد جامعه‌ای بر اساس نظم و عدالت دارد.
 
رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد، خاطر نشان کرد: رویکرد های آموزشی باید بسوی راهکار های پیشگیری سوق یابد تا سواد حقوقی و اجتماعی مردم افزایش یابد.
 
محمدحسین جعفری، رئیس کانون وکلای دادگستری یزد، با اشاره به اینکه کانون وکلا تاثیر گذار ترین، قدیمی ترین و قوی ترین نهاد مدنی در کشور است و رسالت اصلی آن، آموزش حقوق شهروندی است، گفت: پتانسیل های سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد در حوزه آموزش حقوق شهروندی بسیار گسترده است و کانون وکلای دادگستری در دوره های آموزشی حقوق شهروندی که این سازمان ترتیب خواهد داد،  با به کار گیری تمام تخصص به آموزش حقوق شهروندی می پردازد.
 
وی ادامه داد: وکلا از میان مردم به میدان وکالت آمده اند تا در مسائلی همچون آموزش حقوق شهروندی و ارتقاء سطح آگاهی جامعه، تجربیات خود را در اختیار مردم قرار دهند.
 
در پایان این نشست تصمیم بر آن شد تا با همکاری سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد و کانون وکلای یزد، حقوق شهروندی در قالب و موضوعات مختلف به صورت رایگان به مردم آموزش داده شود و طی تفاهم نامه ای مقدمات فرهنگ سازی مناسب جهت ارتقاء سطح پذیرش جامعه و شهروندان در مراجعه به وکلای شهر و ایجاد بستر های مناسب جهت اجرایی شدن طرح «هر خانواده یزدی یک وکیل» فراهم شود.
 
انتهای پیام/ش