نشست شهرداران مدارس با شهرداران مناطق شهرداری یزد برگزار شد

نشست شهرداران مدارس با شهرداران مناطق شهرداری یزد برگزار شد


نشست شهرداران مدارس با شهرداران مناطق شهرداری یزد برگزار شد

نشست شهرداران مدارس با شهرداران مناطق شهرداری یزد برگزار شد
 
باهمت واحد آموزش شهروندی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری نشست تخصصی شهرداران و معاونین شهردار مدرسه با شهرداران، معاونین و مسئولان مناطق شهرداری یزد برگزار شد.
در این نشست شهرداران و معاونین شهردار مدرسه توسط کارشناسان واحد آموزش شهروندی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد و همچنین در دیدار مستقیم با مسئولان شهری، به نحو کامل با وظایف شهردار و معاونین آشنا شده و همچنین در مورد نحوه طرح نویسی و ارائه برنامه نیز آموزش داده شدند.
عباس ملازینلی رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد در این نشست با اشاره به ضرورت دانش آموز محور بودن طرح شهردار مدرسه، عنوان داشت: در این طرح، هدف حمایت از طرح های نو، جدید و خلاقانه است و می خواهیم دانش آموزان شهردار و معاونین وی تراوشات ذهنی خود را بیان و اجرایی کنند.
وی در خطاب به شهرداران مدرسه، تاکید کرد: از شما دانش آموزان کوشا، مستعد و توانمند می خواهم این طرح را با جدیت ادامه دهید و برنامه های خود را با هماهنگی کارشناس شهروندی منطقه به اجرا برسانید. شما دانش آموزان به عنوان آینده سازان این مرز و بوم باید با آگاهی کامل نسبت مسائل شهری و شهروندی وارد جامعه شده و در پی احقاق حقوق خود باشید؛ بدین گونه شما می توانید در جهت اعتلای کشور خود نقش به سزایی ایفا کنید.
ملازینلی در ادامه همچنین افزود: این طرح برای ما بسیار جدی است و به یقین پیگیر روند کار خواهیم بود. از مدیران شهروندی و همچنین خود شهرداران مدارس خواستار برگزاری جلسات منظم تخصصی و بازدیدهای شهرداران مدارس با مدیران و واحدهای مختلف شهرداری هستم.
شایان ذکر است طرح شهردار مدرسه به همت سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری در ده دبیرستان متوسطه اول از مناطق پنجگانه شهرداری با همکاری اداره کل آموزش و پرورش با هدف همانندسازی فعالیت های شهرداری و حوزه های مختلف اجرایی آن در سطح مدرسه با محوریت دانش آموزان می کوشد تا ضمن شخصیت بخشی به دانش آموزان، مشارکت در فعالیت های اجتماعی را به آنان آموزش داده و وظایف شهرداری در مقابل شهروندان و وظایف شهروندان نسبت به شهرداری و زندگی شهری را تعلیم دهد؛ شهردار مدرسه که از طریق شورای دانش آموزی مدرسه انتخاب می شود باید به همراه ۷ معاون اجرایی خود(معاونت مشارکت محلی، فرهنگی اجتماعی، عمرانی ترافیکی، خدمات مدرسه و محیط زیست، بهداشت و نجات، معاونت ورزشی و معاونت گردشگری) به بررسی وضعیت موجود مدرسه تا شعاع ۵۰۰ متری اطراف آموزشگاه توام با شناسایی معضلات بپردازد.