نخستين گذر فرهنگ و هنر کشور در يزد افتتاح شد

نخستين گذر فرهنگ و هنر کشور در يزد افتتاح شد


نخستين گذر فرهنگ و هنر کشور در يزد افتتاح شد

گذر فرهنگ و هنر مازاري يزد ششم فروردين ماه 97 با حضور وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي و جمعي از مديران و مسئولان استان افتتاح شد.

??به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد، گذر فرهنگ و هنر مازاری یزد با حضور سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید ابوالفضل موسوی بیوکی نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی، مهدی جمالی نژاد شهردار یزد، محمدعلی طالبی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی و علی زینی وند معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری یزد، عباس ملازینلی رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد، مجید جوادیان زاده مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد، مصطفی سالاری فرماندار و جمعی دیگر از مدیران و مسئولان استان افتتاح شد.

این گذر فرهنگی از سوی شهرداری یزد و براساس طرحی که از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ارائه شده بود مرمت و آماده بهره برداری شد.

گفتنی است: فضای بیرون گذر فرهنگی مازاری برای تمرکز فعالیت های فرهنگی و هنری اختصاص داده شده است که با همکاری سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری، تئاتر خیابانی، نمایشگاه هنر های تجسمی، کتابفروشی و  نقد کتاب از جمله برنامه هایی است که در این گذر فرهنگی اجرا می شود.

گذرهای فرهنگی در گذشته، علاوه بر معماری اصیل و زیبای خود، محلی برای اجرای فعالیت های فرهنگی و هنری بوده اند و سعی شده با احیای گذر مازاری ها، فعالیت های فرهنگی و هنری یزد رونق گیرد.