مهندس پیرنیا ضایعه درگذشت دکتر جلال مجیبیان را تسلیت گفت

مهندس پیرنیا ضایعه درگذشت دکتر جلال مجیبیان را تسلیت گفتدر پی درگذشت جلال مجیبیان، از طبیبان ماندگار استان یزد، محمدرضا پیرنیا در پیامی این ضایعه تاسف بار را تسلیت گفت.

 

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد؛ مهندس محمدرضا پیرنیا رئیس این سازمان، در پیامی این ضایعه تاسف بار را به همگان تسلیت گفت و اذعان کرد: دکتر جلال مجیبیان، موسس نخستین بیمارستان خصوصی استان یزد و از پزشکان تاثیرگذار یزدی بود که پیش از ظهر امروز با خبر شدیم در یکی از بیمارستان های آلمان جان به جان آفرین تسلیم کرد.

 

وی گفت: «ضمن تسلیت این ماتم به خانواده محترم مجیبیان و بستگان داغدار و جامعه پزشکی کشور از خداوند متعال برای این انسان فرهیخته علو درجات و برای بازماندگان صبر، اجر و سلامتی خواستارم.»

 

مهندس پیرنیا تصریح کرد: « امیدوارم راه و سیاق این بزرگ مرد پزشکی یزدی، همچنان روشن بماند و توسط دیگر طبیبان ادامه یابد.»

 

درباره دکتر جلال مجیبیان

دکتر جلال مجیبیان یکی از افراد متخصص تاثیر گذار در شهر یزد است که در سال 1304 در یزد متولد شدو توانست در سال 1334 از دانشگاه تهران در رشته زنان و زایمان فارغ التحصیل شود و بعد از گذراندن دوره‌های تخصصی IVF و سونوگرافی در آمریکا و آلمان به یزد بازگشته و با همت خود توانست اولین بیمارستان خصوصی استان را که با نام خود ایشان شهرت یافته است ،بسازد و با ارائه خدمت صادقانه به اقشار مختلف مردم یکی از خوشنامان دیار دارالعباده شود که کمتر کسی است که با شنیدن نامش به یاد کارهای ماندگارش نیافتد.

دکتر جلال مجیبیان درباره خود می نویسد: « گلکار زاده‌ای هستم که فداکاری و بلند پروازی پدر مرا بر نیمکت دانشکده پزشکی تهران نشانید

 

راه اندازی بیمارستان دکتر مجیبیان

در سال ۱۳۴۲در خیابان رهنمون بیمارستان دکتر مجیبیان ساخته شد. این بیمارستان به صورت تخصصی در زمینه زنان و زایمان ایجاد شد و تا به حال بیش از ۱۵۰ هزار گواهی ولادت در بیمارستان توسط خود دکتر یا پزشکان همکار صادر شده است.

اولین مورد تعویض خون در یزد در بیمارستان مجیبیان انجام شد. برای اولین بار درمان یرقان نوزادی در این بیمارستان شروع شد؛ با آنکه به دلیل تازه بودن روش، استفاده از آن کامل نبود. زایمان بدون درد با تزریق نخاعی نیز در این بیمارستان انجام شد. همچنین لاپاروسکوپی، هیستروسکوپی، کلپوسکوپی، سونوگرافی، داپلر و داپلر رنگی و دومین سیستم IVF در یزد ارمغان این بیمارستان برای مردم یزد است.

 

دکتر میگوید :

من در خانواده فرزند هشتم بودم و مادرم برای به دنیا آوردن من بسیار سختی کشید. چراکه ممکن بود جان خود را از دست بدهد. به یاد دارم وقتی که کوچک بودم همیشه مادرم یادآوری می‌کرد که برای زایمان من چه دردی کشیده است. شاید این موضوع یکی از مهم‌ترین انگیزه های من برای یافتن اطلاعات در مورد زایمان بود و همیشه دوست داشتم به مادرانی که برای متولد شدن فرزندانشان جان خود را از دست می‌دادند، کمک کنم. این خود باعث شد در سال ششم، این رشته را از روی علاقه انتخاب کنم و آن را ادامه دهم.

 

« نصیحت به جوان‌ها که از زندگی خود لذت ببرید و کاری نکنید که در هنگام پیری چیزی برای گفتن نداشته باشید.»

 

انتهای پیام/