معاون شهردار یزد: گرم خانه شهر یزد بزودی به صورت رسمی افتتاح می شو

معاون شهردار یزد: گرم خانه شهر یزد بزودی به صورت رسمی افتتاح می شو


معاون شهردار یزد: گرم خانه شهر یزد بزودی به صورت رسمی افتتاح می شو


معاون شهردار و رییس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد از راه اندازی گرم خانه، ویژه افراد بدون سرپناه شهر یزد خبر داد و گفت: این گرم خانه در حال تجهیز است اما همزمان به دلیل برودت هوا و شب های سرد یزد امکان استفاده جامعه هدف فراهم شده است.


به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد، عباس ملازینلی با بیان اینکه این اقدام برای اولین بار در شهر یزد اجرایی می‌شود، افزود: در این گرم خانه که برای افراد بدون سرپناه در نظر گرفته شده امکاناتی از قبیل فضای خواب، غذای گرم و امکانات استحمام وجود دارد.


وی تاکید کرد: هرچند شهر یزد به نسبت شهرهای پرجمعیت دیگر کشور دارای افراد بی سرپناه کمتری است اما شهرداری و سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی با حمایت شورای شهر به عنوان یکی از وظایف خود در حوزه اجتماعی اقدام به راه اندازی این محل کرده است .


معاون شهردار و رییس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد هدف از راه اندازی گرم خانه شهر یزد را ساماندهی و کمک به این قشری از جامعه در شهر میراث جهانی یزد دانست و خاطرنشان کرد: ساماندهی این افراد کمک خواهد کرد تا در آینده با چالش‌ها و آسیب‌های اجتماعی کمتری در شهر مواجه باشیم.


ملازینلی راه اندازی گرم خانه شهر یزد را عاملی برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی شهر نظیر کاهش معتادین متجاهر، تکدی گری و کارتن خوابی عنوان کرد و گفت: شهرداری یزد به وظایف خود در حوزه اجتماعی وقوف کامل دارد و تلاش می‌کند در این حوزه گام‌های مؤثری را بردارد.


وی با بیان اینکه تأمین اعتبار اجرای این طرح در برنامه سال ۹۹ سازمان دیده شده بود، افزود: امیدواریم بزودی و با حضور مسئولین ارشد شهر و استان شاهد افتتاح رسمی این گرم خانه در شهر یزد باشیم.