مسیر عشق؛ کوچه ای نو در یزد

مسیر عشق؛ کوچه ای نو در یزد


مسیر عشق؛ کوچه ای نو در یزد

اولین جلسه زیباسازی شهر با مدیریت جدید سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد، صبح امروز با حضور هنرمندان و فعالان زیباسازی محیطی برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد؛ اولین جلسه زیباسازی شهر با مدیریت محمدرضا پیرنیا، مدیرعامل جدید سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد، صبح امروز با حضور 30 تن از هنرمندان و فعالان زیباسازی محیطی با محوریت نقد طرح ها و پیشنهادات آن ها در حوزه زیبا سازی شهر، برگزار شد.

 

مدیرعامل سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد، ضمن اعلام اینکه متاسفانه شهر یزد در کشور از رتبه مناسبی در آسیب های اجتماعی برخوردار نیست، گفت: ما باید به کمک هنرمندان فضای شهر را به گونه ای تغییر دهیم تا مردم با بیرون آمدن از منزل، از زیبایی های محیط انرژی فرح بخش خود را دریافت نمایند.

 

وی ادامه داد:میتوان عناصری که به راحتی قابل تغییر هست را مدیریت کرد و در مسائل مربوط به شادی مردم، ملزم به اجرای اصل خرد جمعی خواهیم بود.

 

پیرنیا با اشاره به اینکه هنرمند باید فردی باشد که خالق پدیده باشد و به آن ماهیت بخشد، اذعان کرد: زیبا سازی هایی که در شهر ایجاد می شود باید متناسب با فرهنگ و فضای شهر باشد و  تفکر بیگانه یا تقلید نادرست  در آن  نباشد.

 

مدیرعامل سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد، ایده ای نو را برای اجرا در شهر به هنرمندان حاضر، پیشنهاد نمود: در یزد مسیری را میخواهم ایجاد کنیم به نام «مسیر عشق»، که این مسیر میتواند گذرگاه یا تونلی در بخشی از پارک یا معابر باشد تا اعتقاداتی که به آن عشق میورزیم را نمایان کند، مردم با عبور از آن، خود را در محیط تجسمی فراتر از بیرون ببینند و انرژی لازم را دریافت نمایند.

 

وی تاکید داشت: دهم فروردین ماه 96، شب لیل الرغائب، شب آرزو ها، است که باید شبیه ساز و جایگزین مراسمات بیگانه شود تا تمایل به سوی آن ها کاهش یابد،  به طوری که فضای شهر در این شب به گونه ای آرمانی شود تا مردم برای رسیدن به آرزو های پاک و عشق های حقیقی، فعالیت کنند.

 

محمدرضا پیرنیا، ضمن اشاره به اینکه  هویت ما ویترینی شده است و باید فرهنگ سازی کنیم، گفت: زیبا سازی شهری باید هدفمند باشد و در عین بازتاب آن در بلند مدت، روی ایده ها و پیشنهاد های جدید کار شود.

 

در پایان، ابراهیم سلمانی، مدیر زیبا سازی شهری سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد، خبر داد: به زودی کمیته تخصصی زیبا سازی با حضور افراد دغدغه مند و هنرمندان زیبا سازی محیطی، تشکیل خواهیم داد تا با بهره مندی از خرد جمعی صاحب نظران، امکان زیبا سازی و هویت بخشی به شهر یزد فراهم شود.

انتهای پیام/ش