مردم ایران در طول تاریخ طرفدار حجاب بوده اند

مردم ایران در طول تاریخ طرفدار حجاب بوده اند


مردم ایران در طول تاریخ طرفدار حجاب بوده اند

سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري يزد به عنوان دبير اجرايي طرح پويش رهروان زهرا (س) در نشستي با حجه الاسلام حرزاده:

به گزارش خبرگزاری شبستان از استان یزد، حجت الاسلام والمسلمین محمدمهدی حر زاده، رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر یزد، در بيستم تير در جمع اعضای کانون های فرهنگی هنری مساجد با هدف تشریح طرح پویش رهروان حضرت زهرا (س) برای جمع آوری 100 هزار امضا در حمایت از طرح عفاف و حجاب، با بیان اینکه بد پوششی مقدمه برهنگی است، گفت: تاریخ چندهزار ساله مردم ایران نشان می دهد که آنان پوشیدگی را دوست دارند و بد پوششی کنونی تحمیلی است.


وی با اشاره به ریشه های ایرانی حجاب و پوشیدگی فراتر از بحث های اعقادی، خاطرنشان کرد: در شاهنامه هنگامی که دختری قصد معرفی خود را دارد، می گوید من فردی هستم که تا کنون نامحرمی من را ندیده است و یا عکس خدای زرتشیتان در آرم آنان فردی پوشیده و دارای محاسن است.

حجت الاسلام حرزاده با بیان اینکه فرهنگ غربی در برابر فرهنگ ایرانی اسلامی قرار دارد و همیشه برهنگی در فرهنگ آنان وجود داشته است، افزود: بدپوششی کنوی تحمیلی است، می خواهند به مردم القا کنند که ذائقه مردم تغییر کرده و مردم به سمت برهنگی روی آورده اند ولی تاریخ چندهزار ساله ایران نه فقط 1400 سال اخیر نشان می دهد که مردم ایران پوشیدگی را دوست دارند و ذاتا از برهنگی بیزارند که فراتر از مباحث اعتقادی است.

وی با بیان اینکه بدپوششی توسط 2 گروه شامل بیگانگان با ابزار های رسانه ای و سرمایه داران در جامعه تبلیغ می شود، افزود: اکنون نوع پوشش جوانان و دختران را سرمایه دار تعیین و مشخص می کند که چه کالایی وارد و یا اینکه واحدهای تولیدی چه کالایی را تولید کنند تا جوانان آن را بپوشند.

حجت الاسلام حرزاده با اشاره به اینکه وارد کننده، تولید کننده، توزیع کننده و فروشنده جزء هر یک به تناسب به فرهنگ بی حجابی دامن می زنند، افزود: خواست مردم و افکار عمومی مردم می تواند نقش مهمی در پیشبرد برنامه های عفاف و حجاب در سطح جامعه داشته باشد.

وی برگزاری راهپیمایی های عفاف و حجاب را از جمله نمودهای خواست افکار عمومی و مردم دانست و افزود: پویش رهروان حضرت زهرا(س) برای جمع آوری یکصد هزار امضا در حمایت از عفاف وحجاب از جمله دیگر راه کارها برای انتقال پیام افکار عمومی به مسئولان است.

ریئس کمیسیون فرهنگی شورای شهر یزد همچنین با بیان اینکه حجاب یک نماد اسلامی است، افزود: انقلاب ایران یک انقلاب اسلامی است و حجاب پس از انقلاب به یک نماد انقلابی تبدیل شده و بین حجاب و دلبستگی به اقلاب ارتباط وجود دارد.

گفتنی است، در این نشست مقرر شد پایگاه هایی در کانون های فرهنگی هنری مساجد یزد و مساجد برای جمع آوری امضا از مردم در طرح جمع آوری یکصد هزار امضا ایجاد شود.