مراسم تجلیل از دست اندرکاران مبشران غدیر در یزد

مراسم تجلیل از دست اندرکاران مبشران غدیر در یزد


مراسم تجلیل از دست اندرکاران مبشران غدیر در یزد

ستاد مبشر غدیر شهرداری یزد که فعالیت خود را از سال ۱۳۸۷ آغاز کرده، امسال با تلاش فعالان خوش‌فکر و مردم ولایتمدار یزد بالغ بر ۲۰۰ هزار مخاطب در برنامه‌های خود داشت.

پس از اجرای ده‌ها عنوان برنامه توسط ستاد مبشر غدیر شهرداری یزد در طول سال و بیش از ۲۰ عنوان برنامه در دهه امامت و ولایت، دوشنبه شب در مراسمی از فعالان این ستاد تجلیل شد.

شهردار یزد در این مراسم با اشاره به اینکه شهرداری در تلاش برای اجرای برنامه‌های فاخر فرهنگی است، اظهار داشت: اجرای این قبیل برنامه ها علاوه بر تاثیرگذاری بالا، هنرمندان را نیز به سمت کارهای ارزشی و فاخر هدایت می کند.

محمدرضا عظیمی زاده با اشاره به اینکه یکی از برنامه های فاخر فرهنگی شهرداری یزد، راه اندازی ستاد مبشر غدیر بود، افزود: این ستاد که شجره طیبه ای است که برنامه های آن در استان ماندگار خواهد شد، بحث ترویج فرهنگ ولایت و ولایتمداری را محور کار خود قرار داده است.

وی عنوان کرد: افراد نخبه فرهنگی و اساتید دانشگاه محتوای برنامه های این ستاد را تامین می کنند و تلاش شده از متخصصان امر در این زمینه استفاده شود.

عظیمی زاده ادامه داد: ستاد مبشر غدیر در تلاش برای معرفی ابعاد پنهان واقعه غدیر و درس‌های مرتبط با غدیر است که خوشبختانه این برنامه ها تاثیر بسیار خوبی نیز در سطح جامعه داشته است.

ستاد مبشر غدیر شبکه سازی عظیمی در محله‌های یزد ایجاد کرده است

شهردار یزد با اشاره به به اینکه برنامه های این ستاد توانسته یک شبکه سازی عظیم در محله های یزد ایجاد کند، افزود: این ستاد در همه محله ها و کوچه ها و خیابان‌های یزد فعال است و مردم نیز خود را از خانواده ستاد مبشر غدیر می دانند و در برنامه های امسال مشارکت مردم بی نظیر بود.

عضو شورای شهر یزد نیز در این مراسم اظهار داشت: ستاد مبشر غدیر به ریاست شهردار، دبیری رئیس سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری یزد، برنامه ریزی و اجرای مسئول فرهنگی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری یزد، نظارت دو عضو شورای شهر و حضور تعدادی از جوانان نخبه و اساتید دانشگاه توانسته مخاطبان بسیاری به برنامه های مرتبط با غدیر جذب کند.

حجت الاسلام حمیدرضا مطهریان خاطرنشان کرد: تنها در برنامه های دهه امامت و ولایت امسال بالغ بر ۲۰۰ هزار نفر در سطح شهر یزد مخاطب برنامه های این ستاد بودند.

برپایی ۱۳۰ ایستگاه مبشر غدیر در سطح شهر یزد

وی بیان کرد: برپایی ۱۳۰ ایستگاه مبشر غدیر، ۳۰ جشن دهه ولایت، مسابقات متعدد فرهنگی و ورزشی، جشن‌های مختلف در مدارس، پارک‌ها، خیابان‌ها و ... تنها بخشی از برنامه های این ستاد است که همه این برنامه ها با ۱۸۰ میلیون تومان اعتبار اجرا شده است.

مطهریان ادامه داد: گرچه اعتبار اختصاص یافته به این ستاد چشمگیر نبود اما اقدامات انجام شده بسیار ارزشمند و چشمگیر بود و معتقدیم کار برای حضرت علی (ع) و اهل بیت (ع) برکات بسیاری دارد که در فعالیت‌ها، مخاطبان و بودجه های این ستاد کاملا قابل درک است.

وی تصریح کرد: اجرای این برنامه ها و پیشرفت هر سال کار در این ستاد نشان از آن دارد که در استان شیعه نشین یزد، جا برای کار در حوزه غدیر و حضرت علی (ع) بسیار است و امیدواریم هر سال شاهد پیشرفت بیشتر برنامه های این ستاد باشیم.

طراحی برنامه های ستاد مبشر غدیر به صورت سالانه

دبیر ستاد مبشر غدیر شهرداری یزد نیز در این مراسم با اشاره به اینکه برنامه های ستاد مبشر غدیر سالانه طراحی شده و منحصر به یک دهه نیست، اظهار داشت: در استان یزد با توجه به ارادت و علاقه خالصانه مردم به اهل بیت (ع) در همه ایام سال فضا برای کار در حوزه غدیر و حضرت علی (ع) وجود دارد.

محمدرضا دشتی عنوان کرد: برنامه های امسال این ستاد با عنوان عیدانه ۹۵ و با شعار «لبخند بزن که عید حیدر شده است» آغاز شد و علاوه بر اجرای برنامه های مختلف در طول سال از جمله انتشار ماهنامه مبشران غدیر، برگزاری مسابقات کتابخوانی، جشن‌ها و ... بیش از ۲۰ عنوان برنامه نیز در دهه امامت و ولایت اجرا شد.

وی از همکاران خود در مجموعه ستاد مبشران غدیر قدردانی کرد و افزود: تلاش بی‌وقفه جوانان در این ستاد هر سال بر کیفیت برنامه ها افزوده و امیدواریم شاهد جذب مخاطبان بیشتر به برنامه های این ستاد باشیم.

در این مراسم از فعالان ستاد مبشر غدیر با اهدای لوح سپاس و تابلوی آرم شهرداری یزد منقش به نام مبارک حضرت علی (ع) تقدیر شد.