مراسم بزرگداشت استاد کاظم احرامیان پور برگزار شد

مراسم بزرگداشت استاد کاظم احرامیان پور برگزار شد


مراسم بزرگداشت استاد کاظم احرامیان پور برگزار شد

 
رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد: باید قدرشناس شعرا به عنوان سرمایه های کشور باشیم.
 
 رییس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد در مراسم  بزرگداشت استاد کاظم احرامیان پور، شاعر پیشکسوت شعر آیینی یزد، با اشاره به سخن مقام معظم رهبری که «شعر یک ثروت ملی است و اگر این ثروت در مسیر حقانیت دین استفاده شود، سودمند است» گفت: اگر شعر ثروت است، شاعران ما سرمایه های ارزشمند مملکت هستند و وظیفه ما این است که این سرمایه هارا قدر بدانیم.
 
به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد: حجت الاسلام والمسلمین «مجتبی صداقت»  در مراسم بزرگداشت این شاعر با نزدیک به ۶۰ سال سابقه در سرودن شعر، در تالار فرهنگ اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر اینکه قدردانی فقط برگزاری نکوداشت نباشد، اظهار داشت : باید قدر بزرگان ادبی شهرمان را دانسته و از دانش آن‌ها برای پرورش و رشد جوانان استفاده کرد و استاد احرامیان الگوی کامل یک انسان بزرگ و هنرمند است.
 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هم در این مراسم با بیان اینکه نکوداشت شخصیت هایی چون استاد احرامیان زاده تکریم فرهنگ و جامعه ای است که چنین هنرمند ارزشمندی را پرورش داده است افزود: شعر هنر هویت بخش و بخشی از فرهنگ ما ایرانیان است و شاعران از گذشته تاکنون محرم اسرار ما بوده اند و در اندیشه ی ما تاثیر بسیار داشته اند.
 
«مجید جوادیان زاده»  با اشاره به اینکه غالب شعر های استاد احرامیان پور، حسینی، مهدوی، رضوی، اجتماعی و فرهنگی است گفت: این ویژگی نشان دهنده طبع جوینده و کاونده استاد است. امیدوارم استاد سالم و سلامت باشند و مردم بتوانند از محصول فکر و اندیشه ایشان بهره ببرند.
 
مشاور امور فرهنگی استاندار هم در این مراسم با اشاره به اینکه «شاهد» شاعر انجمن پروری است و در طول دوران با انجمن های مختلف همکاری داشته گفت: استعداد شعر در شهر ما خفته است و هیچگاه خفه نمی شود و از دل آن همچون احرامیان پور ها جوانه می زنند.
 
«غلامرضا محمدی» از شعرای یزدی متخلص به «کویر» در ادامه افزود: شعر استاد احرامیان پور دارای ابعاد مختلفی است و از جمله آن اصالت احساس در غزل های عاشقانه ایشان است.
 
در ادامه این مراسم اولین گزیده اشعار استاد احرامیان پور با عنوان « دلنوشته های شاعری که عاشق است» به اهتمام «علیرضا احرامیان پور» جمع آوری شده بود، رونمایی شده و از سوی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد از ایشان  تجلیل به عمل آمد.
 
استاد «کاظم احرامیان پور» متخلص به «شاهد» از پیشکسوتان شعر آیینی یزد با نزدیک به ۶۰ سال سابقه در سرودن شعر، بیش از ۱۲۰۰ نوحه، مرثیه، مولودی و نغمه‌های آیینی برای اهل بیت (ع) دارد و به گفته خود ایشان یکی از افراد موثر در شعر ایشان استاد عالمی متخلص به صمصام بوده اند.
 
گفتنی است؛ در این مراسم «غلامحسین دشتی» رییس شورای شهر یزد، حجت الاسلام والمسلمین «سید ناصر حیدری» رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر یزد، حجت الاسلام والمسلمین «مجتبی صداقت» رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد، « فخرالسادات خامسی» عضو شورای شهر یزد، «سید محمد رستگاری» فرماندار یزد، «مجید جوادیان زاده» مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد، «غلامرضا محمدی» مشاور فرهنگی استاندار یزد، «اعظم کاظمی» مدیر کل بانوان و خانواده استانداری یزد و جمعی از اساتید ادبیات و علاقه‌مندان حضور داشتند.
 
گفتنی است در این مراسم شاعران از شهر ها و شهرستان های دیگر حضور داشته و به شعر خوانی پرداختند.