مثلث طلایی گردشگری یزد، اصفهان و شیراز تشکیل می‌شود

مثلث طلایی گردشگری یزد، اصفهان و شیراز تشکیل می‌شود


مثلث طلایی گردشگری یزد، اصفهان و شیراز تشکیل می‌شود

رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد گفت: مثلث طلایی گردشگری، یزد، اصفهان و شیراز با عنوان «طلایه‌داران گردشگری ایران» کار خود را آغاز می‌کند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، عباس ملازینلی در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه شهرداری یزد، اصفهان و شیراز متولی تشکیل مثلث طلایی گردشگری ایران هستند، اظهار کرد: شهر یزد از تاریخ 17 الی 19 بهمن‌ماه میزبان نشستی برای امضای تفاهم نامه این مهم است.

وی با بیان اینکه تفاهم نامه مذکور مابین سازمان‌های فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری‌های این سه شهر منعقد می‌شود، افزود: هدف از تشکیل مثلث طلایی گردشگری معرفی ظرفیت های شهر های یزد، اصفهان و شیراز در حوزه های سرمایه گذاری و تقویت مبادلات بین شهری است.

رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد با بیان اینکه مثلث طلایی گردشگری یزد، اصفهان و شیراز ظرفیتی برای گسترش توانمندی‌های شهر هاست، تاکید کرد: تولید اشتراکی محصولات گردشگری، تهیه کتابچه‌ها و بروشور با زبان‌های مختلف از جمله عربی، انگلیسی، چینی و فرانسوی و ارائه آن‌ها در نمایشگاه‌های بین‌المللی، برگزاری نمایشگاه‌های عکس و همچنین معرفی میراث ملموس و ناملموس هر سه شهر از جمله مفاد این تفاهم‌نامه خواهد بود.

وی با بیان اینکه یکی از اقداماتی که در دستورکار مثلث طلایی گردشگری یزد، اصفهان و شیراز قرار دارد آسیب شناسی حوزه گردشگری است، گفت: با تشکیل مثلث طلایی گردشگری هریک از طرفین متعهد به پشتیبانی از همدیگر در تامین و بهینه‌سازی زیرساخت‌ها می‌شوند.