فرماندار یزد تأکید کرد: لزوم تقویت فعالیت‌های فرهنگی ویژه دوران پسا کرونا در یزد

فرماندار یزد تأکید کرد: لزوم تقویت فعالیت‌های فرهنگی ویژه دوران پسا کرونا در یزد


فرماندار یزد تأکید کرد: لزوم تقویت فعالیت‌های فرهنگی ویژه دوران پسا کرونا در یزد

فرماندار یزد تأکید کرد:
لزوم تقویت فعالیت‌های فرهنگی ویژه دوران پسا کرونا در یزد

فرماندار یزد با بیان این‌که حمایت از فعالیت‌های فرهنگی و هنری یکی از رویکردهای جدی برای توسعه این شهر میراث جهانی است گفت: تقویت فعالیت‌های فرهنگی ویژه دوران پسا کرونا در شهر یزد ضروری است.
«سیدمحمد رستگاری» با اشاره به اهمیت فعالیت‌های سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری یزد در دوران پسا کرونا، اظهار کرد: حمایت از فعالیت‌های فرهنگی و هنری یکی از اولویت‌های جدی فرمانداری یزد برای مدیریت دوران پسا کرونا در این شهر میراث جهانی است.
وی عملکرد مدیریت شهری در بحث آموزش شهروندی برای مقابله با شیوع کرونا را مطلوب دانست و افزود: استفاده از ظرفیت سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری یزد برای تدوین برنامه‌های هدفمند در دوران پسا کرونا ضروری است.
فرماندار یزد در ادامه با اشاره به ضرورت اتمام طرح‌های نیمه تمام فرهنگی و اجتماعی یزد در سال جاری، گفت: مدیریت خوب سازمان فرهنگی، اجتماعی شهرداری یزد موجب کسب رضایت نسبی بین اقشار مختلف با سلایق متنوع شده است.

«عباس ملازینلی» مدیرعامل سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری یزد نیز در ادامه با بیان این‌که ساخت فرهنگسرای مشاهیر «جوی هرهر» یکی از طرح‌های ویژه این سازمان در سال جاری است، تصریح کرد: تقویت برنامه‌های فرهنگی هنری در سطح شهر یزد به هماهنگی و مشارکت مستمر دستگاه‌‍‌های مرتبط نیاز دارد.
وی با بیان این‌که این سازمان در حقیقت وظیفه متناظر با 24 دستگاه و نهادهای فرهنگی هنری استان را در دستور کار خود قرار داده است، بیان کرد: عدم مدیریت واحد شهری و همچنین یک سری موازی کارها مانع کسب دستاوردهای موثر در حوزه فرهنگی و هنری می‌شود.
ملازینلی تأمین رفاه اجتماعی را یکی از مهمترین محورهای توسعه شهری و از جمله موثرترین رسالت شهرداری به عنوان مدیریت شهری عنوان کرد و افزود: با توجه به گستردگی و جنس فعالیت شهرداری این سازمان مرتبط ترین مجموعه برای مسئولیت مدیریت واحد شهری است.
این مسئول در بخش دیگری از سخنان خود افزایش چند برابری بودجه سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد را یکی از مهمترین عوامل کسب دستاوردهای فرهنگی هنری در این سازمان دانست و بیان کرد: عمده بودجه تخصیص داده شده صرف امور زیرساختی و عمرانی شده است.
مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری با بیان این‌که یزد در بحث زیرساخت فرهنگی فقیر است، تصریح کرد: در راستای تحقق اهداف تعیین شده برای اولین بار در استان یزد سیستم فرآیند محور در این سازمان اجرایی شده است.
ملازینلی با بیان این‌که یزد تنها شهر ایرانی عضو انجمن شهرهای میراث جهانی است، خاطرنشان کرد: نداشتن گالری و سالن تماشاخانه در حد و اندازه یزد یکی از جدی‌ترین دغدغه‌های سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری است.
وی در پایان ساخت سالنی فاخر در سه طبقه، گالری، خانه شعر و ادب، فرهنگسرای مشاهیر جوی هرهر، اجرای طرح هر منطقه یک مسجد و زیباسازی نما و محیط بیرون ۱۰ مسجد را از جمله اقدامات انجام شده و در دستور کار سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی یزد دانست و بیان کرد: ساخت ایستگاه‌های متحرک پنجشنبه‌های فیروزه‌ای و مرمت و بهسازی ساختمان فرهنگسرای شهرداری بعد از ۴۵ سال، از دیگر اقدامات در دستور کار امسال این سازمان است.
در پایان این نشست فرماندار یزد از رییس و قائم مقام سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد به پاس فعالیت های این سازمان در زمان شیوع کرونا تقدیر کرد.