ضرورت استمرار فعالیت های فرهنگی مرتبط با حوزه کودک و نوجوان

ضرورت استمرار فعالیت های فرهنگی مرتبط با حوزه کودک و نوجوان


ضرورت استمرار فعالیت های فرهنگی مرتبط با حوزه کودک و نوجوان

 

عباس ملازینلی معاون شهردار  و رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد در نشست خبری جشنواره ″شهر خوب برای بچه های خوب″ در جمع اصحاب رسانه استان مستمر بودن فعالیت های فرهنگی را عامل تاثیرات بیشتر و طرح‌هایی نظیر شهردار مدرسه را نقطه عطفی برای کودکان شهر دانست.

 
رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد با تاکید بر ضرورت استمرار فعالیت هایی که در حوزه کودک و نوجوان انجام می شود گفت: قاعدتاً اثربخشی فعالیت های فرهنگی برای کودکان و نوجوانان به مستمر برگزار شدن آن و گل سرسبد این فعالیت های اجتماعی بها دادن به شخصیت کودکان و نوجوانان شهر است. 
 
وی با اشاره به اجرای طرح شهردار مدرسه توضیح داد: با شیوع بیماری کرونا در استان بسیاری از این طرح‌ها که جزو برنامه‌های رویدادی بوده است متوقف شد و متاسفانه باید گفت با برگزاری این قبیل برنامه‌های فرهنگی به صورت مجازی در شبکه های اجتماعی حق مطلب به طور کامل ادا نخواهد شد. طرح شهردار مدرسه نقطه عطفی بود تا کودکان و نوجوانان شهر در حوزه‌های مختلف تمرین مدیریت شهری کنند.
 
کسب رتبه برتر جشنواره فیلم کودک شهرهای میراث جهانی توسط یزدی ها
 
عباس ملازینلی با اظهار خرسندی از اینکه شهر یزد در اولین حضور خود در جشنواره فیلم کودک شهرهای میراث جهانی توانست یکی از سه فیلم برتر جهانی را به خود اختصاص دهد، خاطرنشان کرد: این موفقیت نشان از استعداد بالای کودکان و نوجوانان شهر ما دارد که این بسیار ارزشمند است و اگر بتواند استمرار داشته باشد این استعدادها بروز بیشتری پیدا خواهند کرد.
 
وی با اشاره به برنامه‌های مختلفی که برای کودکان کار در حوزه های مختلف فرهنگی و اجتماعی تدارک دیده‌ شده است، تصریح کرد: این برنامه ها به‌ صورت دو سال متوالی در یزد برگزار شد و کودکان کار مبادرت به اجرای برنامه های مختلف هنری مانند تئاتر، موسیقی، نمایش های خیابانی و... پرداختند که برای آنها بسیار جذاب بود. 
 
معاون شهردار افزود: نکته مهم این بود که کودکان کار این برنامه ها را همراه با دیگر کودکان انجام می‌دادند. یعنی مشخص نبود کدام یک از این کودکان از کودکان کار و کدام یک از آنها معمولی هستند. احداث پارک مهارت و برگزاری جشنواره های قصه گویی، کتابخوانی و قرآنی با همکاری کانون پرورشی فکری کودکان و نوجوانان و اداره آموزش و پرورش استان یزد نیز طراحی شده که در طول سال به شکل های مختلف اجرایی خواهد شد.