سیره شهدا با زبانی هنرمندانه به جوانان منتقل شود

سیره شهدا با زبانی هنرمندانه به جوانان منتقل شود

رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد با اشاره به اینکه سیره و منش شهدا را نباید آسمانی و دست‌نیافتنی کرد، بر ارائه و انتقال آن به زبانی هنرمندانه، زیبا و دست‌یافتنی تأکید کرد.

به گزارش ایکنا از یزد، عباس ملازینلی، رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد، شب گذشته، ۱۱ مردادماه، در برنامه «شب‌های اوج هنر» با بیان خاطراتی از حضورش در جبهه و جنگ هشت سال دفاع مقدس اظهار کرد: در ابتدا که درخواست اعزام به جبهه را مطرح کردم، به دلایل سن کم و جثه کوچک این اجازه صادر نشد، دی ماه سال ۱۳۶۶ پس از ۶۵ روز آموزش با جمعی از دوستانم موفق به اعزام به جبهه شدم و کمتر از یک ماه در منطقه مستقر بودم که حمله شیمیایی دشمن باعث مجروح و شهید شدن رزمندگان گردان امام سجاد(ع) شد.

وی ادامه داد: شرایطی که در زمان جنگ بر جامعه حاکم شده بود هر فردی سعی می‌کرد به هر شکلی نسبت به کمک به رزمندگان اقدام کند و بنده هم با سعی کردم با حضور در جبهه این تکلیف را ادا کنم.

ملازینلی که تاکنون نقش شهدای زیادی را بازی کرده گفت: شهیدان آسمانی هستند و یکی از وجوه مهم اثر هنری در خصوص شهدا این است که نباید حرکت، سیره و شیوه آنها را آسمانی و دست نیافتنی کرد.

وی ادامه داد: اگر به همین شکل؛ سیره، روش و منش شهدای بزرگوار را برای نسل جوان که به شدت نیازمند این معارف هستند، و البته با شناخت ویژه ترسیم کنیم و همچنین فرد بازگوکننده خود از سیره و روش شهدا شناخت کافی داشته باشد و هنرمند با یک زبان هنرمندانه، زیبا و دست یافتنی به نسل جوان ارائه و انتقال دهد، قطعا در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت موفق خواهیم بود.

یادآور می‌شود «شب‌های اوج هنر» از عید قربان تا عید غدیر، ویژه کنگره ۴ هزار شهید دارالعلم و دارالعباده یزد، هر شب به مدت ۵۵ دقیقه با رویکرد فرهنگی و هنری در حوزه بسیج و با بخش‌های متنوعی از جمله حضور هنرمندان شاخص استان و گفت‌وگو در مورد آثار آنان و رونمایی از آثار برگزیده آنان، نمایش طنز، حضور مقامات استانی در برنامه، حضور سرداران و رزمندگان دفاع مقدس و جشن تولد هنرمندان فصل تابستان در برنامه به روی آنتن شبکه یزد می‌رود .این برنامه را علی محمد خادمی تهیه، مهدی کارگر شوروکی کارگردانی و مهدی قانع و علی اکبریان اجرا می‌کنند.