سينما چهار بعدي افتتاح گرديد

سينما چهار بعدي افتتاح گرديد


سينما چهار بعدي افتتاح گرديد

به گزارش روابط عمومي سازمان اولين سینمای چهار بعدی فضاي باز شهر يزد در پارك شهداي هفتم تير شب گذشته افتتاح شد. اين مراسم با حضور شهردار محترم جناب آقاي مهندس مير وكيلي، حجت الاسلام مطهريان رئيس محترم شوراي اسلامي شهر يزد و همچنين تعدادي از اعضاي محترم شوراي اسلامي شهر و تني چند از مسئولين به بهره برداري رسيد.

در ابتداي اين مراسم كه با اجراي خوب آقاي قانع برگزار گرديد، پس از قرائت قرآن، آقاي ابويي مدير عامل سازمان پس از خوش آمد گويي به ميهمانان، در باب اهميت، روند ساخت و هزينه ساخت اين سينما توضيحاتي دادند. سپس حجت الاسلام مطهريان در باب اهميت نشاط و شادابي در زندگي مردم و فضيلت ماه مبارك رمضان سخناني را ايراد نمودند. آقاي مهندس ميروكيلي نيز در سخنراني خود تعداد سينماهاي شهر را كمتر از تعداد انگشتان يك دست دانسته و با ابراز تأسف، توجه مسئولين فرهنگي به اين مسأله را ضروري دانستند.

در ادامه اين مراسم پس از افتتاح سينما، يك سانس فيلم براي مسئولين و همراهان آنها پخش شد كه مورد استقبال آنها قرار گرفت و سپس طي چند سانس براي شهروندان حاضر در اين مراسم، فيلم چهاربعدي پخش گرديد.

این نخستین سینمای چهاربعدی فضاي باز در يزد مي باشدکه به همت سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري يزد در مساحتی بيش از يكصد متر مربع به بهره برداری رسيده است.

توجه به رویکرد مدیریت شهری برای ارتقای سطح زندگی در شهر يزد و همچنين ايجاد شور و نشاط در بين شهروندان  موضوع راه اندازی سينماي چهار بعدي است كه از اسفند ماه سال 89 در دستور کار سازمان قرار گرفته بود که امروز امکان استفاده از آن براي شهروندان فراهم شده است.

این مجموعه که با هزینه ای بالغ بر 120 میلیون تومان راه اندازی شده در سانس های 15 دقیقه‌ای برای 40 نفر، فیلم چهار بعدی نمایش مي دهد.

 

 

 

 

 

 

ويژگي هاي سينماي 4 بعدي

 

این نوع سینما علاوه بر سیستم نمایش به صورت 3 بعدی با استفاده از عینک مخصوص تصاویر را به صورت واقعی و زنده در ذهن تماشاگر مجسم می کند، و اما بعد چهارم که در صنعت سینما مربوط می شود به صندلی ها و فضای سالن ،که متناسب با موضوع فیلم واکنش خاص نشان می دهند. کلیه افکت ها متناسب به صحنه های فیلم به صورت خودکار در سینمای 4 بعدی اتفاق می افتد، که باعث هیجان مضاعف در بیننده خواهد شد. 

 سینماهای 4 بعدی، دارای 16 افکت حرکتی و محیطی از قبیل حرکت صندلی در 4 جهت ، سقوط ، لرزش ، باد ، مه ، بو ، تحریک پا ، آب ، آتش ، رعد و برق و... بصورت همزمان با موضوع فیلم میباشد. همچنین اين سری جدید آن 100% پرتابل بوده به نحویکه سازه و کلیه قطعات طی 7 روز در محل نصب و 3 روز جمع آوری میشوند.  

 کیفیت کاملاً برتر ، تعداد افکت بیشتر و قیمت نازل تر در مقایسه با نمونه های ديگر نکات متمایز کننده سینمای 4 بعدی واقع در پارك هفتم تير ميباشد.