سومین جشنواره اجتماعی « نه به اعتیاد» آغاز شد

سومین جشنواره اجتماعی « نه به اعتیاد» آغاز شد


سومین جشنواره اجتماعی « نه به اعتیاد» آغاز شد

 

معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد در نشست خبری به مناسبت آغاز جشنواره اجتماعی "نه به اعتیاد" اظهار کرد: سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد با توجه به رسالت های اجتماعی خود برای مقابله و مبارزه با آسیب اجتماعی اعتیاد با سازمان های مختلف همکاری ویژه داشته و در برگزاری این جشنواره نیز از تمام ظرفیت های موجود استفاده خواهد کرد.
 
به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد "عباس ملازینلی" در این نشست که  با حضور "مصطفی کرباسی" رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر، "ابولحسنی" نماینده اداره کل اجتماعی استانداری، "علی محمد عطابخش" مدیر کل بهزیستی استان و "مهدی حمیدی" نماینده معاونت اجتماعی نیروی انتظامی استان و "محبوبه وفائیان" معاون شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان برگزار شد، گفت: این جشنواره از امروز پنجم تیرماه همزمان با روز جهانی مبارزه با موادمخدر آغاز شد.
 
وی از جمله برنامه های سومین جشنواره "نه به اعتیاد " را برگزاری مسابقات و نمایشگاه های مجازی، برپایی بازارچه خیریه و توانمند سازی ، برگزاری کارگاه های مشاوره رایگان، اجرای برنامه های میدانی در شهر، پارک ها و مناطق حاشیه نشین، اجرای برنامه های فرهنگی ورزشی در کمپ های ترک اعتیاد و زندان مرکزی و همچنین برگزاری نمایشگاه مواد مخدر عنوان کرد.
 
رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد اعلام کرد : این جشنواره که تا  ۱۵ تیر ماه ادامه دارد،  با اقداماتی همچون فضاسازی شهری با پیام های آموزشی در رابطه با پیشگیری از اعتیاد، تهیه و پخش کلیپ های آموزشی، ساخت مستند از افراد بهبود یافته و خانواده های شهید، اکران فیلم با موضوع انتخابات همراه خواهد بود.
 
"مصطفی کرباسی" رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در این نشست با تشکر از همکاری سازمان در برگزاری سومین جشنواره اجتماعی " نه به اعتیاد" از رشد کشف مواد مخدر در استان خبر داد و گفت : در سال گذشته در مجموع ۲۴ درصد رشد کشفیات مواد مخدر در استان را شاهد بودیم.
 
 وی همچنین از افزایش ۹ درصدی دستگیری مجرمان و افزایش ۲ درصدی شناسایی باند های توزیع مواد مخدر در استان یزد خبر داد و افزود : استان یزد بر اساس اخرین پیمایش ملی خانوار در زمره استان های کمتر آلوده قرار دارد.
 
"محبوبه وفائیان" معاون ستاد شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر با بیان شعار امسال ذوز جهانی مبارزه با مواد مخدر، "حقایق درباره ی مواد مخدر را به اشتراک بگذارید تا زندگی هارا نجات دهید"، اظهار کرد: در حال حاضر با برنامه ریزی و پیگیری های اداره کل بهزیستی استان یزد، انواع درمان های دارویی و غیر دارویی معتادان در مراکز کمپ ترک اعتیاد ارائه میشود و در نظر داریم با هدف تحت پوشش قرار دادن افراد بی بضاعت از این کلینیک ها حمایت کنیم.
 
"مهدی حمیدی " نماینده معاون اجتماعی نیروی انتظامی استان یزد هم در این نشست  با بیان اینکه همکاری نیروی انتظامی با سایر دستگاه ها در امر پیشگیری و مبارزه با اعتیاد، نیازمند تحولی عظیم است گفت: برنامه های جشنواره "نه به اعتیاد" بارویکرد مردمی و میدانی در قالب خانواده و با استفاده از آموزش های کاربردی تاثیر گذاری بیشتری خواهد داشت .
 
وی درباره نقش نیروی انتظامی در کاهش مصرف مواد مخدر به ارائه آموزش های مجازی با محوریت دانش آموزان و دانشجویان ، تهیه کلیپ های آموزشی برگزاری وبینار های آموزشی و کارگاه های آموزشی حضوری اشاره کرد.
 
"محمد فکر" مدیر حوزه اجتماعی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد با اشاره به برگزاری جشنواره "نه به اعتیاد" خواستار همکاری رسانه ها برای اطلاع رسانی این رویکرد فرهنگی اجتماعی شد و گفت: کمیته فرهنگی پیشگیری از اعتیاد در طول سال برنامه های متعددی را با شعار یاری گران زندگی در ۳ محور اصلی آموزش، پیشگیری و مشارکت اجتماعی با تمرکز در مناطق کم برخوردار و محروم و مشارکت سازمان های مردم نهاد و هم اندیشی برنامه ها بصورت ویژه دنبال میکند.
 
گفتنی است در ادامه این نشست به سوالات مطرح شده توسط خبرنگاران پاسخ داده شد.