سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری یزد،به استقبال محرم می رود

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری یزد،به استقبال محرم می رود


سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری یزد،به استقبال محرم می رود

اجرای برنامه های فرهنگی متنوع تر از سال های قبل ، در دهه اول محرم ، در یزد از برنامه های پیش روی این سازمان است.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری یزد،

 به مناسبت فرا رسيدن ايام سوگواري سرور و سالار شهيدان حضرت امام حسين (ع) در دهه اول محرم برنامه هاي فرهنگي  و مذهبي از سوي سازمان فرهنگی ورزشی شهرداري به اجرا در مي آيد .

طی جلسه ای که روز گذشته در محل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری یزد و با حضور مدیر عامل و کارشناسان فرهنگی این سازمان برگزار گردید مقرر شد تا با تلاش همکاران محرم امسال را در "یزد مهد حسینیه ایران" باشکوه تر ازسال های قبل برگزار نماییم.

این سازمان در نظر دارد؛ در اين ايام ، محافل سوگواري  همراه با اهتزاز بيرق هاي عزاداري ، پخش نواهای عاشورایی و برپايي ايستگاه هاي صلواتي ، پذيراي عزاداران حسيني  در سطح شهرباشد .

از برنامه هایی که در دستور کار قرار گرفت : اجرای پشت نویسی ماشین های همشهریان مزین به جملات قصار عاشورایی، توزیع پرچم آنتنی به تعداد 5000 عدد برای نصب بر روی خودروها،  سیاه پوشی خیابان ها و میادین سطح شهر،توزیع سی دی های محتوی نواهای حسینی در بین همشهریان و تاکسی رانان، و همچنین برگزاری کارگاه های آموزشی با رویکرد قیام سبز عاشورایی در فرهنگسراهای این سازمان و برگزاری نمایشگاه "رسم عاشقی" ویژه گردشگران خارجی و به منظور تبیین فلسفه قیام اباعبدالله الحسین  می باشد.

این سازمان در تلاش است تا با ایجاد فضایی آکنده از شور و شعف حسینی محرمی بیاد ماندنی را در خاطر هزاران میهمان عزادار حسینی در" دارالعباده حسینیه ایران" تداعی کند.