رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد: گسترش فرهنگ و هنر در جوامع کاهنده مشکلات است/ لزوم ترویج خوانش شعر در جامعه

رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد: گسترش فرهنگ و هنر در جوامع کاهنده مشکلات است/ لزوم ترویج خوانش شعر در جامعه


رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد: گسترش فرهنگ و هنر در جوامع کاهنده مشکلات است/ لزوم ترویج خوانش شعر در جامعه

رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد:

 گسترش فرهنگ و هنر در جوامع کاهنده مشکلات است/ لزوم ترویج خوانش شعر در جامعه

رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد در دومین گردهمایی شعرای استان، اظهار داشت: شعرا فضای گسترده‌تری را ایجاد کنند تا خوانش شعر در بین مردم افزایش یابد چراکه گسترش فرهنگ و هنر در جوامع می تواند بسیاری از مشکلات را رفع کند.

عباس ملازینلی رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد در دومین گردهمایی شعرای استان که با مشارکت این سازمان برگزار شد؛ بیان داشت: به عنوان یک شهروند از شعرا درخواست دارم فضای گسترده‌تری را ایجاد کنند تا خوانش شعر در بین مردم بیشتر شود چرا که شعر اثربخشی بسیار زیادی در جامعه دارد.
وی در ادامه افزود: شعر مایه فرهیختگی طبع و متانت کلام است، لذا هرچه بیشتر با مردم به اشتراک گذاشته شود، شاهد حضور انسان‌های با اخلاق تری در جامعه خواهیم بود؛  قطعا گسترش فرهنگ و هنر در درون هر جامعه ای می تواند بسیاری از مشکلات جوامع را رفع کند.
ملازینلی تصریح کرد: اخلاق، ادب و انصاف حلقه گمشده جامعه امروزی ماست؛ اگر مردم با صبوری، تحمل،حسن خلق و همراه با متانت و ادب عمل کنند، بسیاری از نارسایی‌ها قابل تحمل‌ است.
رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد از افتتاح خانه فرخی یزدی در آینده ای نزدیک خبر داد و اظهار داشت: یکی از پتانسیل های این مکان فرهنگی، برگزاری شب شعر و گردهمایی مردمی است که علاوه بر این فرهنگسرا، آماده همکاری با شاعران در استفاده هرچه بیشتر اقشار مختلف از شعر با گردهمایی‌های مردمی در میدان‌ها و مجالس هستیم.
در ادامه حجت الاسلام زکریا اخلاقی از شاعران برجسته یزدی در این گردهمایی با اشاره به اینکه اهل بیت(ع) نیز به شعر علاقه‌مند بوده و شعر از منزلت ویژه‌ای‌ نزد آنها برخوردار بود، افزود: توجه ائمه به شعر جایگاه والای آن را می‌رساند، زیبنده است با استفاده از شعر در جهت گسترش فرهنگ ناب اسلامی بیشتر تلاش کرد.
سید محمود الهام بخش، دیگر شاعر یزدی نیز گفت: نقدپذیری از جمله مواردی است که باید همواره مورد توجه قرار گیرد، باید افتخار کنیم اشکالات اشعار ما را بیان کنند و باعث می‌شود اشعاری قوی‌تر داشته باشیم.
شایان ذکر است این گردهمایی با مشارکت سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد، انجمن یادداشت نو و تعدادی از انجمن‌های شعر استان برگزار شد و با شعر خوانی شعرای استان، شاهنامه خوانی، سرود خوانی، مرثیه سرایی و همچنین تجلیل از  ۴۰ شاعر برتر استان میزبان مسئولان، شاعران و جمعی از شهروندان یزدی بود.