رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد: نخستین جشنواره بزرگ قرآن دانش آموزی در یزد برگزار می شود

رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد: نخستین جشنواره بزرگ قرآن دانش آموزی در یزد برگزار می شود


رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد: نخستین جشنواره بزرگ قرآن دانش آموزی در یزد برگزار می شود

رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد:
نخستین جشنواره بزرگ قرآن دانش آموزی در یزد برگزار می شود
رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد از برگزاری نخستین جشنواره بزرگ قرآن دانش آموزی خبر داد.
عباس ملازینلی در نشست شورای سیاستگذاری جشنواره قرآنی دانش آموزی یزد اظهار کرد: این جشنواره با محوریت آموزه‌های‌ قرآنی در رشته‌های مختلف فرهنگی و هنری نظیر نمایش، قصه‌های کوتاه و بلند، نمایشنامه نویسی، نقاشی و تصویرگری، خوشنویسی و فیلم کوتاه در دستور کار قرار گرفته است.
وی افزود: نخستین جشنواره قرآنی دانش‌آموزی یزد با مشارکت سازمان فرهنگی ورزشی و اجتماعی شهرداری و اداره کل آموزش و پرورش در استان یزد برگزار می‌شود.
رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد تاکید کرد: توجه به قرآن و مضامین قرآنی در بین دانش آموزان و نوجوانان یکی از ضروریات جامعه کنونی ما هست و از این رو سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد به عنوان یکی از نهاد های موثر در حوزه فرهنگ تلاش می کند تا در این بخش سهم به‌سزای خود را ایفا نماید.
وی گفت: شرایط و ضوابط شرکت در این جشنواره به زودی توسط دبیرخانه اطلاع رسانی خواهد شد و پیش می شود که بخش زیادی از دانش آموزان و نوجوانان یزدی در این جشنواره مشارکت داشته باشند.
در ادامه این نشست ، مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد ضمن قدردانی از مجموعه شهرداری و شورای شهر در همراهی و حضور موثر در اکثر رویدادهای زیرساختی در حوزه فرهنگی و اجتماعی، برای برگزاری هرچه پربارتر این رویداد قرآنی و ارزشی، آمادگی مجموعه اداره کل آموزش و پرورش استان را اعلام کرد.
عباسعلی دانافر با اشاره به سند تحول توسعه استان و بیانیه گام دوم انقلاب که از سوی رهبر معظم انقلاب ترسیم شده است؛ اظهار کرد: برگزاری جشنواره های فرهنگی و اجتماعی با مضامین قرآنی و ارزشی و رویکرد سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد در راستای عملیاتی کردن این مهم در سال تحصیلی پیش رو قابل ستایش است.
مدیرکل آموزش و پرورش استان تجربه و پتانسیل آموزش و پرورش استان را در برگزاری جشنواره متعدد قرآن و عترت دانش آموزی  را پتانسیلی ارزشمند برای این جشنواره برشمرد و تاکید کرد: پرسنل و مربیان مجرب آموزش و پرورش شایسته‌ترین افراد برای تولید و تامین محتواهای آموزشی برای این جشنواره قرآنی هستند.
در ادامه معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش استان گفت: جشنواره قرآن و عترت و نماز با شیوه‌ای نو اتفاق جدیدی در این حوزه خواهد بود چراکه در این جشنواره دانش آموزان و والدین آنها محوریت کار را برعهده خواهند داشت.
حسین ملانوری هدف از برگزاری این جشنواره را گسترش فرهنگ قرآن و عترت دانست و گفت: در این جشنواره تلاش بر این است دانش آموزان هنرمند، هنر خود را در زمینه های قرآنی به کار گیرند به طوریکه نقش والدین آنها در این امر پویا باشد.
وی اعلام کرد: در این جشنواره حداقل یکی از والدین باید برای خلق آثار هنری قرآنی با فرزند خود همکاری داشته باشند.
حجت الاسلام مظفر سالاری، سرپرست کانون مساجد استان به عنوان دیگر عضو شورای سیاستگذاری این جشنواره قرآنی در این جلسه گفت: لازم است فعالیت های این جشنواره با تمرکز بر فعالیت های هنری بتواند بازتاب زیبایی از آموزه‌ها و معارف قرآن در بین دانش آموزان بوده تا اثربخشی هرچه بیشتر و بهتر داشته باشد.
در پایان این جلسه نیز سفید رئیس شورای اسلامی شهر یزد با بیان اینکه فعالیت های قرآنی بخش قابل قبولی از اقدامات سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری و کمیسیون فرهنگی شورا را در بر دارد، گفت: رویکرد شورای اسلامی شهر یزد حمایت از جذب حداکثری دانش آموزان با تمامی نگاه‌ها و باورها برای حضور و مشارکت در فعالیت های قرآنی و فعالیت های فرهنگی هنری مرتبط با امور مذهبی و قرآنی است.
غلامعلی سفید تاکید کرد: با نگاه خلاقانه و رویکرد بدیع و جدید، می توان همه سلایق را حول محور قرآن جلب و جذب کرد.
وی تاکید کرد:  نخستین جشنواره بزرگ قرآن دانش آموزی از سوی  شورای شهر و شهرداری یزد با حمایت صد در صدی همراه است و همگی تلاش می کنیم تا این جشنواره به بهترین شکل ممکن برگزار شود.
رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر یزد با بیان اینکه آشنایی نوجوانان و دانش آموزان از طریق زبان هنر به نسبت سایر رویکرد ها جذاب تر خواهد بود؛ خاطرنشان کرد: هنر مقوله ای است که می تواند در همه زمینه ها جذاب بوده و کمک رسان جامعه کنونی باشد.
گفتنی است؛ رئیس شورای اسلامی شهر یزد، شهردار یزد، رییس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد،  مدیرکل آموزش و پرورش استان، معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش استان و رئیس دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد  استان، اعضای شورای سیاستگذاری نخستین جشنواره قرآنی دانش‌آموزی یزد را تشکیل می دهند.