رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری یزد مطرح کرد

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری یزد مطرح کردرئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری یزد در رابطه با فعالیت‌های این سازمان در ماه آذر گزارش داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد؛ « محمدرضا پیرنیا» رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری یزد با بیان اینکه سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری با ادغام دو سازمان فرهنگی، ورزشی و رفاهی تفریحی شهرداری در اواخر سال 95 تشکیل شد، خاطر نشان کرد: این سازمان حوزه وظایف گسترده ای دارد و در زمینه فرهنگی فعالیت هایی چون آموزش شهروندی، برگزاری جشن‌ها و جشنواره‌ها را در دستور کار دارد.

وی با اشاره به اینکه سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری  در حوزه ورزشی بیشتر در قالب ورزش شهروندی، ورزش عمومی و ورزش سطح پارکها فعالیت دارد، ادامه داد: بیشترین تعامل سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری در حوزه ورزش با هیئت ورزش های همگانی است.

پیرنیاخاطر نشان کرد: در حوزه اجتماعی رسیدگی به معضلات اجتماعی، مبحث آموزش‌های حقوق شهروندی در خصوص مقابله با معضلاتی که جامعه با آن درگیر است، تشکیل خانه‌هایی برای کودکان کار و ساماندهی آنها در حیطه فعالیت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قرار دارد.

این مقام مسئول در مورد برنامه‌های اجرا شده توسط سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری در ماه آذر اذعان کرد: جشن بزرگ میلاد نور به مناسبت هفته وحدت و ولادت حضرت محمد(ص) و امام جعفر صادق (ع) در سالن وحدت یزد با حضور جمعیت تقریبی بیش از 3هزار نفر از همشهریان از برنامه های سازمان در ماه آذر بود.

وی برگزاری کنسرت موسیقی سنتی در ماه آذر را یادآور شد و گفت: این برنامه به همت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری یزد به مدت 2 شب در فرهنگسرای شهرداری به منظور جمع آوری کمک به زلزله زدگان کرمانشاه برگزار شد و به سبب آن مبلغ 14 میلیون تومان جمع شد.

پیرنیا برگزاری جشنواره سالم فود با شعار «فست فود اما سالم» در محل پردیس جنوب سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری  را یادآور شد و گفت: بازدید از مدارس مختلف از جمله مدرسه کودکان معلول و اجرای طرح برآورده کردن آرزوهای معلولان از دیگر برنامه های این سازمان در ماه آذر بود.

وی برگزاری مسابقات کتابخوانی در هفته کتاب وکتابخوانی، اجرای نمایش‌های خیابانی با موضوعات مختلف، مشارکت در برگزاری جشنواره بین‌المللی قصه گویی، برگزاری سلسله همایش‌های «سلام زندگی» هر چهارشنبه به صورت رایگان و باحضور اساتید و پزشکان مطرح، برگزاری همایش‌های روزانه ورزش‌های صبحگاهی وشامگاهی، برگزاری همایش دوچرخه سواری  هر 5شنبه صبح، برپایی همایش ویژه برای نابینایان، همایش خانوادگی کویرنوردی از جمله فعالیت‌های سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری در ماه آذر است.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری یزد با بیان اینکه در زمینه آموزش حقوق شهوندی و دسترسی آموزش به شهروندان به امکانات یکسان موفق بوده‌ایم، تصریح کرد: سازمان با توجه به رسالت خود در راستای ارتقاء سطح آگاهی و سلامت مردم و بهبود حقوق شهروندی آنها برنامه‌های متنوعی را برای اقشار مختلف و در رده‌های سنی مختلف برگزار می‌کند.

وی با اشاره به رایزنی‌های سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری یزد با نهادها و ارگان‌های مختلف برای یکپارچه کردن مدیریت شهری اذعان کرد: شهردار یزد بر آموزش حقوق شهروندی تاکید داشته‌اند و دستورات ویژه داده‌اند.

انتهای پیام/ش