رشد چشمگیر برنامه های فرهنگی شهر یزد در نیمه نخست سالجاری

رشد چشمگیر برنامه های فرهنگی شهر یزد در نیمه نخست سالجاری


رشد چشمگیر برنامه های فرهنگی شهر یزد در نیمه نخست سالجاری

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری یزد، سیدحسن حسینی افزود: در 6 ماهه نخست سال گذشته با 105 میلیون تومان اعتبار، 20 برنامه فرهنگی را در شهر اجرا کردیم اما در مدت مشابه سالجاری با افزایش اعتبار به 150 میلیون تومان، توانستیم با برنامه ریزی و مدیریت هزینه ها 70 برنامه متنوع فرهنگی را اجرا کنیم.

وی افزود: کمبود نیرو واعتبار عمده ترین مشکل سازمان برای اجرای طرحهای فرهنگی است اما باید تاکید کرد که همه مشکل فرهنگ استان ناشی از کمبود اعتبار نیست بلکه همت جمعی را می طلبد و ارگانها و دستگاه های مرتبط باید با تشکیل اتاق فکر برای حل این مشکلات و کمبودها وارد صحنه شده و از موازی کاریها پرهیز شود.

این مسئول در 6 ماهه نخست سالجاری 7 جشن بزرگ به مناسبت ملی و مذهبی در شهر یزد برگزار کردیم که به اذعان مردم در سطح مطلوبی برگزار شد هر چند با انتقاداتی همراه بود اما توانستیم در هر یک از این چشنها بالای 10 هزار نفر جمعیت را در پارکهای بزرگ شهر از جمله کوهستان، بزرگ شهر، آزادشهر و غیره شاد کنیم که با مراسم نورافشانی هم همراه بود.

او افزود: در 6 سال از فعالیت سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری یزد از ابتدای تاسیس تاکنون 10 جشن در شهر یزد برگزار شده است اما در نیمه نخست سالجاری یعنی در مدت 6 ماه 7 جشن را در یزد برگزار کردیم که نشان از اهمیت سازمان به افزایش نشاط اجتماعی در بین شهروندان یزدی است.

وی رویکردسازمان فرهنگی ورزشی شهرداری یزد در برگزاری این جشن ها را ارائه فرهنگ شهروندی و آموزشهای لازم در این زمینه با همکاری هنرمندان در قالب کارهای هنری اعلام کرد که بسیار موثر واقع شده است.

حسینی همچنین به راه اندازی فرهنگسرای خانواده و قرآن و عترت هم اشاره کرد و افزود: کلاسهای تابستانی فرهنگسرای خانواده با حضور 120 کودک برگزار شد و در حال حاضر دوره پاییزه کلاسها شروع شده است و در حال حاضر درفرهنگسرای قرآن و عترت در خانه قدیمی مرحوم وزیری نمایشگاه های متعددی برای بازدید گردشگردان داخلی و خارجی ایجاد شده است.

این مسئول همچنین به برنامه های دهه ولایت هم اشاره کرد و افزود: برپایی 24 ایستگاه غدیر، برگزاری مسابقات ورزشهای زورخانه ای و پهلوانی، برگزاری 10 جشن در محلات شهر، برگزاری جشن بزرگ ترنم غدیر ویژه کودکان مهدهای کودک، برگزاری همایش سادات علوی در روز عید غدیر و غیره را از جمله برنامه های ستاد مبشر غدیر شهرداری وابسته به این سازمان معرفی کرد.