راه اندازی نخستین دبیرخانه جشن و جشنواره کشور در یزد

راه اندازی نخستین دبیرخانه جشن و جشنواره کشور در یزد


راه اندازی نخستین دبیرخانه جشن و جشنواره کشور در یزد

همزمان با دهه مبارک فجر نخستین دبیرخانه جشن و جشنواره کشور در سازمان فرهنگی ورزشی  شهرداری یزد آغاز به کار کرد .

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی – ورزشی شهرداری یزد

مدیر عامل سازمان فرهنگی – ورزشی شهرداری یزد از راه اندازی  نخستین دبیرخانه جشن و جشنواره کشور در یزد خبر داد و گفت : همزمان با دهه مبارک فجر ، نخستین دبیرخانه جشن و جشنواره کشور با هدف برگزاری جشن های مردمی با محوریت تفریحات سالم و ترویج نشاط و شادابی در یزد شروع به کار می کند .

 سید حسن حسینی به تشکیل کمیته های فنی و تخصصی برای انجام فرآیند های اجرایی دبیرخانه جشن و جشنواره اشاره و اضافه کرد: اقدامات اولیه برای راه اندازی دبیرخانه جشن و جشنواره انجام گرفته است و با تشکیل کمیته هایی شامل هنرمندان ، اساتید دانشگاه و سایر اقشار و گروه های صنفی در جامعه درصدد هستیم بیشترین قشر جامعه را پوشش دهیم.

وی الگوسازی سایر جشنواره های قابل برگزاری در استان را از دیگر اهداف این دبیرخانه دانست و افزود : با الگو سازی درست در راستای اهداف برنامه ریزی شده برای شاهد برپایی هرچه بهتر و منسجم برای جشنواره های فرهنگی ، هنری ، علمی ، ورزشی و غذایی از این دبیرخانه باشیم .

مدیر عامل سازمان فرهنگی ، ورزشی شهرداری یزد به راه اندازی سامانه الکترونیکی برای دبیرخانه جشن و جشنواره در استان اشاره و ابراز امیدواری کرد : همه شهروندان که دارای ایده در رابطه با برگزاری جشن های مردمی در استان هستند می توانند ایده های خود را از طریق این سامانه با سازمان فرهنگی ، ورزشی شهرداری یزد در جریان قرار دهند .

سید حسن حسینی در ادامه از برگزاری جشنواره ایده برای تجلیل از ایده های برتر در خصوص برپایی هرچه بهتر جشن های مردمی و خرید این ایده های مردمی از سوی شهرداری خبر داد .

وی به برگزاری جشن میلاد پیامبر اکرم (ص) در پارک کوهستان استان در ماه جاری اشاره کرد و افزود : جشن میلاد پیامبر اکرم (ص) با استقبال بی نظیر بیش از 7 هزار نفر از مردم یزد با اجرای مراسم نورافشانی ، کنسرت های سنتی ، برنامه های فرهنگی ، تئاتر و موسیقی و حضور هنرمندان استان برگزار شد .

مدیر عامل سازمان فرهنگی ، ورزشی شهرداری یزد استقبال عموم مردم از برپایی جشن ها را بسیار خوب ارزیابی و تصریح کرد: براساس نظر سنجی های انجام گرفته مشخص شد که عموم مردم بیشترین علاقه را به برپایی جشن های مناسبتی نظیر میلاد ائمه اطهار دارند.

حسینی اظهار امیدواری کرد: بزودی شاهد برگزاری جشن های شاد و جذاب در پارک ها و مجتمع های مسکونی در یک یا چند روز از ایام هفته باشیم کما اینکه برنامه ریزی برپایی این گونه جشن ها را در دیگر نقاط کشور هم در دستور کار دبیرخانه قرار دارد.