ده روش براي دوباره زيستن

ده روش براي دوباره زيستن


ده روش براي دوباره زيستن

 

ده روش براي دوباره زيستن
ده روش براي دوباره زيستن


 

نويسنده:مهتاب عليمرادي
 

به راستي معني و مفهوم واقعي زندگي چيست؟
 

زندگي لحظاتي است که از آغاز تولد شروع شده و تا پايان عمر ادامه دارد. ما تنها يک بار به اين دنيا پا مي گذاريم و اين خود ما هستيم که تصميم مي گيريم لحظات زندگيمان چگونه و با چه کيفيتي سپري شود. به راستي زندگي تنها گذر دقايق و ساعت ها نيست، بلکه خاطرات و لحظاتي است که همواره در ذهن ما باقي مانده و هرگز از بين نخواهد رفت. بنابراين ما بايد ياد بگيريم چگونه و با چه کيفيتي زندگي کنيم، زيرا در غير اين صورت خيلي زود لحظات را از دست مي دهيم و در آينده مأيوس و پشيمان خواهيم شد. اگر واقعاً تصميم داريد نوع و روش زندگيتان را تغيير دهيد، اين ده روش را در زندگيتان به کار ببريد تا شاهد نتايج مطلوب آن شويد.

مسووليت زندگي را خود بر عهده بگيريد
 

کاملاً درست است، بايد مسؤوليت زندگيتان را بر عهده بگيريد. شما تنها فردي هستيد که مسؤول زندگي خود هستيد و بايد براي آن تصميم بگيريد. اگر احساس مي کنيد اين طور نيست روش زندگيتان را تغيير دهيد و يا به عبارتي ديگر کليد سرزنش هاي دروني خود را خاموش کرده و به بايدها، نبايدها و اجبارها پاسخ ندهيد. زيرا اين قوانين ساخته ذهن شماست و مطمئن باشيد ارزش ديگري نداشته و از درون شما نشأت مي گيرد.

زندگي را از ديدگاه خود تعريف کنيد.
 

البته تعريف آن قدري که شما فکر مي کنيد مشکل هم نيست. تنها بايد خود را در لحظات آخر عمر تصور کنيد و همه چيز را از آن زاويه بنگريد. در مورد نحوه زندگيتان چه مي گوييد؟ در آن هنگام از خود چه تصوري داريد و خود را چگونه شخصيتي مي بينيد؟

کار امروز را به فردا موکول نکنيد
 

هنگامي که به خود گفتيد:"وقت بسيار است، هر موقع فرصت پيدا کردم آن کار را انجام مي دهم." درست همان جا متوقف شويد و از خود بپرسيد:"چرا الان نه؟" لطفاً به اين جمله دقت کنيد:"من هميشه مي خواستم اين کار را انجام دهم ولي هرگز نتوانستم" از همين لحظه تصميم بگيريد، کارهايي را که به تعويق انداخته ايد، هر چه سريع تر نسبت به انجام آنها اقدام کنيد. هر روز صبح زندگيتان را برنامه ريزي کنيد و حداقل يک کار مفيد در طول روز به انجام برسانيد تا احساس زنده بودن همواره در درون شما زنده باشد.

با افرادي که از زندگيشان لذت مي برند، معاشرت کنيد
 

آنها معني واقعي زندگي را درک کرده اند و بهتر مي دانند از زندگي چه مي خواهند. بنابراين چرا فرصت را از دست بدهيد و با افراد مثبت رفت و آمد نکنيد؟

درد و رنج هاي زندگيتان را به دست فراموشي بسپاريد
 

در غم و غصه فرو رفتن هيچ دردي را دوا نمي کند، جز اينکه چيزهاي گرانبهاي زندگيتان را گرفته و شما را نابود مي سازد.

اجازه دهيد بازنده ها برنده شوند
 

در مورد چيزهايي که به آنها اهميت نمي دهيد بحث نکنيد. اگر به راستي خطري شما را تهديد نمي کند، بگذاريد ديگران اعمالشان را توجيه کنند و خود را نشان دهند. چرا شما وقتتان را تلف مي کنيد و مي خواهيد اشتباه هاي آنان را تصحيح کنيد؟

انرژي مثبت را با بخشايش و عشق خلق کنيد و شاهد نتايج آن باشيد
 

بيشتر مواقع بسياري از نتيجه گيري هاي ما در طول زندگي نه تنها اشتباه بوده، بلکه کاملاً منفي هستند و اين مسأله متأسفانه بسيار خطرناک است و باعث مي شود در مقابل خود سپري دفاعي ايجاد کنيم و همين امر ما را از مسير اصلي دور کرده و نمي گذارد در زندگي خودمان باشيم و به ديگران عشق بورزيم.

متوجه تغييرات جسماني خود در هنگام بروز مشکلات روحي باشيد
 

سعي کنيد دوراني را به خاطر بياوريد که از لحاظ روحي به هم ريخته بوديد، از دست خود ناراحت و عصبي شديد و يا هنگامي که چشم دلتان بسته شده بود و ديگر به احساسات و عواطف ديگران توجهي نشان نمي داديد. در اين شرايط اغلب ما دچار مشکلات فيزيکي مانند پرش زانو، درد معده و يا ساير علايم مي شويم. بنابراين براي حفظ سلامتي خودتان هم که شده، دست از اين گونه رفتارها برداريد و به خود و ديگران کمک کنيد تا هر چه سريع تر شاهد يک زندگي آرام و بي دغدغه باشيد.

باعث رشد و شکوفايي خود شويد
 

سعي کنيد خود را از لحاظ جسماني، روحاني و احساسي هر روزه پرورش داده و به تکامل برسانيد. زندگي چيزي جز پرورش و شکوفايي نيست. تنها با اين روش است که مي توانيد به شادي و نشاط در زندگي دست يابيد. پس دقت را از دست ندهيد و دست به کار شويد.

براي نزديکان خود ارزش قايل شويد و از آنها محافظت کنيد
 

باور کنيد کل زندگي شما حرفه و شغلتان نيست. کار، تنها مي تواند بخشي از زندگي شما را تشکيل دهد. اجازه دهيد حضور شما در منزل پررنگ بوده و وجودتان براي اطرافيان دلگرم کننده و آرام بخش باشد. به آنان با علاقه عشق بورزيد و بگذاريد آنها اين موضوع را با تمام وجود خود درک کنند. بنابراين شما قادريد با بکارگيري اين ده روش ديدتان را نسبت به زندگي تغيير داده و به آرامش و شادي واقعي دست يابيد.
منبع:نشريه موفقيت، شماره 185