در همايش زنان آينده‌ساز مطرح شد

در همايش زنان آينده‌ساز مطرح شد


در همايش زنان آينده‌ساز مطرح شد

در همايش زنان آينده‌ساز مطرح شد؛
نهج‌البلاغه كتاب و تحول بشريت است
حجت‌الاسلام حميدرضا مهدوي ارفع، پرچمدار نهضت نهج‌البلاغه خواني گفت: نهج‌البلاغه كتاب زندگي و انقلاب است و موجب تحول بشريت مي‌شود.
به گزارش روابط عمومي مركز فرهنگي مبشران، حجت‌الاسلام حميدرضا مهدوي ارفع پيش از ظهر امروز در چهارمين دوره از سلسله همايش‌هاي امير كلام كه با عنوان «زنان آينده‌ساز» برگزار شد، اظهار داشت: در حال حاضر در كشور ما مراكز نهج البلاغه، بنياد نهج‌البلاغه و رشته‌هاي تخصصي نهج‌البلاغه با حضور محققان و مدرسان فرهيخته فعال هستند.
وي بيان كرد: در نهضت جهاني نهج‌البلاغه خواني به دنبال كتاب نهج‌البلاغه نيستيم بلكه در صدد كشف حقيقتي هستيم كه قابل احيا و گسترش است و نيز به دنبال عملي شدن و اجرا شدن منظومه‌ فكر و عملي حضرت علي (علیه السلام) هستيم.
پرچمدار نهضت جهاني نهج‌البلاغه خواني ادامه داد: در عصر حاضر حكومتي كه منظومه فكري و عملي اميرالمومنين را عملي كرده، انقلاب اسلامي است كه بعد از 14 قرن با نگاه حضرت علي (علیه السلام) و بهره‌گيري از كتاب نهج‌البلاغه حكومتي شبيه حكومت اميرالمومنين تشكيل داده است.
مهدوي ارفع با اشاره به اينكه دشمنان انقلاب اسلامي تمام همت خود را براي اينكه نگاه منطقي حضرت علي (علیه السلام) در كشور ما شكل نگيرد، عنوان كرد: شبانه‌روز براي دور كردن جوانان و مردم از افكار منطقي حضرت علي (علیه السلام) در تلاش هستند و همانطور كه مردم كوفه اجازه ندادند، افكار آن امام همام اجرا شود، امروز نيز دشمنان در صدد جلوگيري از ترويج اين انديشه و سيره زندگي هستند.
وي در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به اينكه گفتمان اسلامي كمرنگ شده و از واقعيت‌هاي اسلام فاصله گرفته است، افزود: احياي گفتمان اسلامي از طريق خواندن نهج البلاغه امكان‌پذير است.
مهدوي ارفع تاكيد كرد: فضاي گفتماني انقلاب در حال از دست رفتن است و بايد تمام تلاش خود را براي احياي گفتمان انقلاب اسلامي به كار بگيريم.
وي با اشاره به اينكه نهج‌البلاغه خواني يك حركت خودجوش مردمي است، عنوان كرد: نهج‌البلاغه خواني تاكنون در 28 كشور دنيا اجرا شده و اين در حالي است كه علاقه به خواندن اين كتاب ارزشمند نه تنها در كشورهاي اسلامي بلكه در ميان كشورهاي غربي، اروپايي و آمريكايي در دل و جان مردم شكل گرفته است.
در اين مراسم حسين يكتا، مسئول قرارگاه فرهنگي خاتم الاوصيا (صلی الله علیه وآله) نيز به بيان خاطراتي از دوران جنگ تحميلي و فعاليت ‌هاي فرهنگي انجام شده توسط قرارگاه فرهنگي خاتم الاوصيا (صلی الله علیه وآله) در كشور و خارج از كشور پرداخت.