حضور گردشگران خارجی در عاشورای یزد

حضور گردشگران خارجی در عاشورای یزد


حضور گردشگران خارجی در عاشورای یزد

 

حضور گردشگران خارجی در عاشورای یزد

توسعه گردشگری مذهبی در دستور کار دبیرخانه بین المللی «یزد، حسینیه ایران»

مسئول دبیرخانه بین المللی یزد، حسینیه ایران از حضور گردشگران خارجی در مراسم تاسوعا و عاشورای حسینی در استان یزد برای حضور در مراسم نخل برداری در شهرهای تفت و مهریز و مراسم پخت آش نذری در شهر یزد برای پنجمین سال متوالی خبرداد و این اقدام را در راستای توسعه گردشگری مذهبی اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری یزد، سیدحسن حسینی، اعلام کرد: حضور گردشگران در سالهای گذشته نقش مهمی‌در معرفی آیین عزاداری سالار شهیدان در دارالعباده یزد در جهان و به دنبال آن تبیین واقعه عاشورا از سوی آنها به عنوان سفیران فرهنگی داشته است.

مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری یزد اعلام کرد: گردشگران خارجی استقبال خوبی برای حضور در این مراسم مذهبی دارند چرا که این مراسم با بیان فلسفه قیام امام حسین(ع) با حضور روحانیون مسلط به زبان انگلیسی همراه بوده و بسته های فرهنگی عاشورایی نیز برای آشنایی بیشتر با آیین عاشورایی مردم این دیار بین گردشگران توزیع می‌شود.

وی با توجه به رشد روز افزون رشد اسلام در جهان، از نتایج حضور گردشگران خارجی در مراسم مذهبی یزد را نمایش تصاویر و مستندات تولید شده توسط آنها در نمایشگاه های داخلی و خارجی مورد اشاره قرار داد و افزود: این اقدام دستاوردهای مهم فرهنگی و اقتصادی را برای استان یزد به دنبال دارد.

این مسئول از جمله برنامه های بخش بین الملل دبیرخانه یزد، حسینیه ایران را حضور گردشگران خارجی در جشنهای ملی و مذهبی اعلام کرد و افزود: فرصت حضور گردشگران خارجی در شادی های مردم دارالعباده یزد نیز به مناسبت عید سعید فطر و نیمه شعبان فراهم شده و با استقبال آنها همراه بوده است.

حسینی وضعیت گردشگری استان را با توجه به ظرفیتهای موجود در آن به عنوان اولین شهرخشت خام جهان و دومین شهر تاریخی جهان، مناسب ندانست و افزود: این شهر مهدفرهنگ و تمدن اسلامی‌است و باید کمیته ویژه ای با حضور مسئولان استان در راستای بهره وری هر چه بیشتر از این ظرفیتها برنامه ریزی و تلاش کند.