حجت الاسلام سید علی حسینی یزدی:

حجت الاسلام سید علی حسینی یزدی:

مدیر مسئول موسسه گلچین مشهد با تاكيد بر اينكه حضرت معصومه (س) الگوي همه دختران و بانوان عفيف و مسلمان هستند، گفت: منش و خلق و خوي آن حضرت بايد به همه خانه‌ها وارد شود.

به گزارش روابط عمومي سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري يزد، حجت الاسلام حسيني در همايش «مي‌خواهم با تو باشم اما...» كه با حضور دختران و بانوان استان يزد برگزار شد، اظهار داشت: دشمنان ما مادران امروز و مادران آينده را نشانه گرفته‌اند و سرمايه‌گذاري بسيار خوبي نيز در اين زمينه دارند و كارهاي تاثيرگذاري نيز انجام داده‌اند اما متاسفانه ما به همين اندازه غافل هستيم.

وي ادامه داد: بمبي كه قوي‌تر از بمب اتم عمل مي كند و مردم به آن توجه ندارند، بي توجهي به ازدواج است و بالا رفتن سن ازدواج، خطري است كه جوانان و خانواده ها را تهديد مي كند.

حسيني با بيان اينكه دشمن براي از هم پاشيدن زندگي‌ متاهلان و خانواده‌ها نيز برنامه‌ دارد، عنوان كرد: برخي باورهاي غلط و فرهنگ‌هاي نادرست همچنين بي‌توجهي پدران و مادران به تربيت فرزندان را عامل از هم گسيختگي خانواده‌ها دانست.

اين طراح و مبتکر طرح مترجمی زبان قرآن با بيان اينكه برخي بانوان با حضور در  صحنه اجتماع ناخواسته به زندگي خود لطمه وارد كرده‌اند، عنوان كرد: اولويت در هر حضور اجتماعي دينداري است و بانوان برجسته دين ما نيز اولويتشان در فعاليت‌هاي اجتماعي دينداري بود و حضرت معصومه (س) در اين زمينه نيز يك الگو بودند.

وي با بيان اينكه مجرد بودن حضرت معصومه (س) در سن 28 سالگي و تا زمان وفات، يكي از ويژگي هاي آن حضرت است و سئوالي است كه در ذهن بسياري از دختران ما مطرح شده همين موضوع است، افزود: حضرت معصومه (س) به دليل خفقان آن دوران همچنين به دليل اينكه پدر بزرگوارشان فرمودند همسري هم كفو معصومه (س) نيافته ام، مجرد بودند اما لحظه اي از تحصيل و تدريس علوم ديني غافل نبودند و ايشان به رغم اينكه معصوم نبودند، آنقدر زيبا زندگي كردند كه امام رضا (ع) براي ايشان لقب معصومه را برگزيد.

حسيني با بيان اينكه حضرت معصومه (س) بانويي بسيار پرتلاش عنوان كرد: ايشان يك عالمه به تمام معنا و مسلط بر امور فقهي بود و به رغم خفقان‌هاي شديد و فشارهايي كه هارون‌الرشيد وارد مي‌كرد، كلاس‌هاي درس ايشان هميشه داير بود.

وي با بيان اينكه حضرت معصومه (س) و امام رضا (ع) فرزندان نجمه بودند و نجمه يك كنيز بود كه آزاد شد و به همسري امام هفتم درآمد، بيان كرد: برتري انسان‌ها به قيافه و تيپ و جايگاه اجتماعي نيست بلكه برتري آنها به تقوا است و نجمه نيز از آنجا كه زن با تقوايي بود، فرزنداني همچون امام رضا (ع) و حضرت معصومه (س) تربيت كرد.

حسيني با بيان اينكه حضرت معصومه (س) يك بانوي كامل و شخصيتي بي‌نظير است، عنوان كرد: زنان و دختران ما اين بانوي بزرگوار را سرمشق و الگوي خود قرار دهند زيرا حضرت معصومه مقام عصمت نداشت و با تلاش و غلبه بر نفس توانست به اين جايگاه دست پيدا كند.

وي تاكيد كرد: براي اينكه بتوانيم مانند حضرت معصومه (س) باشيم، بايد واجبات را در نهايت دقت و ترك محرمات را به طور كامل انجام دهيم.