جشن بزرگ خبرنگار برگزار شد

جشن بزرگ خبرنگار برگزار شد


جشن بزرگ خبرنگار برگزار شد

با مشارکت سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد:

جشن بزرگ خبرنگار برگزار شد

جشن بزرگ روز خبرنگار با همت سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و خانه مطبوعات استان یزد با حضور مسئولان استانی و شهری و اهالی رسانه و مطبوعات استان برگزار شد.

محمدعلی طالبی استاندار یزد در این مراسم ضمن تبریک و خداقوت به خبرنگاران استان یزد اظهار داشت: خبرنگاران یزد در برابر رسالت مهمی که انجام می دهند، با کمترین امکانات و بدون چشمداشت در مسیر آگاهی بخشی به جامعه قدم برداشته اند.
وی عنوان کرد: اگر بخواهیم یک نگاه حداقلی به جایگاه خبرنگاران داشته باشیم، تنها وظیفه اطلاع رسانی به ذهن خطور می کند اما باور ما به نگاه حداکثری است که جایگاه رسانه و خبرنگار را فراتر از آنچه می داند که امروز وجود دارد.
طالبی خاطرنشان کرد: رسانه ها نقش بی بدیلی در توسعه استان بر عهده دارند و بازوی بسیار خوبی برای برنامه های اولویت‌دار استان در حوزه های مختلف به شمار می روند.
استاندار یزد بیان کرد: هیچ ساختاری به اندازه رسانه نمی تواند مروج شفافیت در جامعه باشد زیرا در شرایط عادی امکان فرار از پاسخگویی وجود دارد اما حضور خبرنگاران قوی، دستگاه ها خود را در معرض پاسخگویی و مسئولیت پذیری می دانند.
جمال الدین عزیزی شهردار یزد نیز در ایین مراسم با گرامیداشت روز خبرنگار، اظهار داشت: جریان سازی در حوزه مدیریت شهری یکی از رسالت های خبرنگاران است.
وی تصریح کرد: یکی از رسالت هایی هم که لازم است توسط خبرنگاران با جدیت بیشتری دنبال شود، توسعه و ارتقاء فرهنگ شهروندی است.
شهردار یزد یادآور شد: راه اندازی استودیو شهروند در شهرداری یزد در همین راستا انجام شده و تلاش ما شناخت و آگاهی از مشکلات مردم است.
عزیزی با اشاره به اینکه خبرنگاران دانشی موثر در مشارکت طلبی مردم دارند، بیان کرد: مدیریت شهری تمایل دارد در این راستا با همه خبرنگاران استان یزد همکاری کند.
وی، تخصصی شدن خبرنگاران را یکی از اتفاقات خوب در حوزه رسانه دانست و تاکید کرد: رسانه ها خبرنگاران را به سمت تخصصی شدن هدایت کنند زیرا به طور قطع می توانند تاثیرگذاری بالاتری داشته باشند.
عزیزی همچنین تصریح کرد: تولید محتوای رسانه ها را باید به ذائقه مردم نزدیک کرد و ظرفیت های اقتصادی و گردشگری استان را باید مدنظر قرار داد و در این زمینه قلم فرسایی کرد.
شایان ذکر است در این مراسم از کتاب تاریخ مطبوعات یزد نوشته ملک مسعود ملک رونمایی شد.