تمدید مهلت ارسال آثار به مسابقه "خش خورانه" تا ۵ اسفند

تمدید مهلت ارسال آثار به مسابقه "خش خورانه" تا ۵ اسفند


تمدید مهلت ارسال آثار به مسابقه "خش خورانه" تا ۵ اسفند

 
 

رئیس اداره اجتماعی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد گفت: مهلت ارسال آثار به مسابقه بزرگ آشپزی "خش خورانه" تا پنجم اسفند ماه تمدید شد.

 
 
به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری یزد؛
"محمد فکر" با اشاره به برگزاری مسابقه بزرگ آشپزی با همراهی زوج های یزدی، اظهار کرد: مسابقه تلوزیونی غذای سالم با عنوان خش خورانه اسفند ماه سال جاری ضبط و در ایام نوروز ۱۴۰۰ از شبکه استانی یزد پخش خواهد شد.
 
وی با بیان اینکه شرکت در این مسابقه برای عموم مردم آزاد است، افزود: ایجاد نشاط و سرگرمی از طریق فضای رقابتی سالم و دوستانه، احیای غذاهای اصیل ایرانی و بومی، پرداخت به اهمیت غذاهای ارگانیک و سالم، ایجاد بسترهای آموزشی با ارائه نظرات کارشناسان مجرب و معرفی پیشینه غذاهای بومی استان یزد از اهداف این برنامه است.
 
رئیس اداره اجتماعی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد با اشاره به اینکه مسابقه بزرگ آشپری سه برنده دارد، افزود: به نفر اول این مسابقه مبلغ ۵۰ میلیون ریال، نفر دوم ۳۰ میلیون ریال و نفر سوم ۲۰ میلیون ریال پرداخت می شود.
 
فکر ادامه ادامه داد: این مسابقه دارای سه بخش اصلی تهیه پیش غذای سنتی و بومی، طبخ غذای اصلی و پس غذا است که شرکت کنندگان باید دستور غذاهای خود را به همراه عکس و فیلم باکیفیت از روند تهیه آن با مدت زمان حداکثر ۱۰ دقیقه به دبیرخانه این مسابقه ارسال کنند.
 
وی افزود: برگزاری کارگاه های آموزشی با حضور مربیان فنی‌وحرفه ای استان، نمایش تاریخچه غذاهای سنتی، بخش های طنز با حضور استند آپ کمدی، بخش مردمی و ... نیز از بخش های جانبی جشنواره شادمانه‌ی "خش‌خورانه" خواهد بود.