تمجید و اعلام حمایت آیت الله ناصری از برنامه‌های ارزشمند سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد

تمجید و اعلام حمایت آیت الله ناصری از برنامه‌های ارزشمند سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد


تمجید و اعلام حمایت آیت الله ناصری از برنامه‌های ارزشمند سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد

 
 
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد در دیدار با معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد برای ارائه گزارشی از برنامه‌های مختلف فرهنگسرای حکمت به ویژه برگزاری سومین همایش علمی بانوی هزاره اسلام،  از اقدامات ارزشمند این سازمان در حوزه فرهنگی به ویژه بهره برداری از حسینیه ها برای ایجاد فرهنگسراها  تقدیر  و بر ضرورت تعداد فرهنگسراها در شهر با محوریت فرهنگسازی و مبارزه با فرهنگ زدایی تاکید کرد.
 
به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد، آیت الله محمدرضا ناصری در این دیدار اضافه کرد: دشمن با غرق شدن جوانان و نوجوانان ما در فضای مجازی درصدد فرهنگ زدایی، دین زدایی، بصیرت زدایی و سنت زدایی است. آنها طوری برنامه ریزی می کنند که ذائقه جوانان ما منحرف شده و شبهاتی را در ذهن آنها ایجاد می کنند تا نسبت به دین و اعتقادات بدبین شوند و حتی تقدسات را زیر سوال می برند.
 
وی تاکید کرد: فرهنگسراها باید به محلی برای بصیرت افزایی، رفع شبهات، ارائه آموزش های دینی و علمی، شناسایی فرهنگ جامعه و دینداری تبدیل و محلی برای زدایش شبهات باشند و مشغولیت های واقعی انسان یعنی  رشد و کمال را ترویج دهند. این رویکردها باید توسعه یابد و ما هم ضمن تقدیر از اقدامات ارزشمند سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد در این مسیر ، هر چقدر بتوانیم پشتیبانی می کنیم.
 
معاون شهردار و رییس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد هم در این جلسه  به ارائه گزارشی از برنامه‌های مختلف فرهنگسرای حکمت به ویژه برگزاری سومین همایش علمی بانوی هزاره اسلام با محوریت بررسی ابعاد شخصیتی حضرت خدیجه (س) پرداخت.
 
عباس ملازینلی با اشاره به رهنمودهای آیت الله ناصری برای بهره برداری از حسینیه برای اجرای طرح های فرهنگی و افزایش فرهنگسراها، اظهار کرد: سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری یزد با عنایت به این رویکرد از سال گذشته نسبت به اجرای طرح "هر حسینیه یک فرهنگسرا" در ۱۰ حسینیه شهر با پراکندگی مناسب اقدام کرده است.
 
وی با تاکید به رویکرد سازمان برای اجرای برنامه های فاخر و ارزشمند در فرهنگسراها افزود: یکی از ایده ها و برنامه های شاخصی که با همکاری حوزه علمیه بانوان امام حسین(ع) در فرهنگسرای حکمت برگزار می شود، سومین جشنواره و  همایش علمی بانوی هزاره اسلام با محوریت بررسی ابعاد شخصیتی حضرت خدیجه (س) است چرا که این بانوی بزرگوار  نقش بسزایی در قوام و دوام رسالت حضرت نبی(ص) داشتند که کمتر به آن پرداخته شده است.
 
وی ادامه داد: در این همایش تلاش شد که همه منابع علمی استان یزد و برخی استانهای دیگر با محوریت تولید محتوای ارزشمند از سوی دبیرخانه جشنواره گردآوری شود و مطابق با نیاز با همکاری تیم های مجرب و هنرمندان به اشکال مختلف فیلم، موشن گرافیک، کتاب های تصویری در اختیار مخاطبان قرار داده شود تا محتواهای ارزشمند جمع آوری شده تنها در قفسه ها محبوس نشوند.
 
معاون شهردار و رییس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد در ادامه ابراز امیدواری کرد با توجه به جایگاه خوب سینمای ایران در دنیا، بتوانیم یک فیلم سینمایی فاخر از محتواهای جمع آوری شده تهیه کرده و با گستردگی مخاطب، بتوانیم شخصیت حضرت خدیجه (س) را به دنیا معرفی کنیم.
 
 گفتنی است: در این نشست منصوره شاکری مدیر حوزه علمیه بانوان امام حسین علیه السلام و مسئول فرهنگسرای حکمت نیز به ارائه گزارشی از این فرهنگسرا و برگزاری همایش بانوی هزاره اسلام پرداخت و از همکاری سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد تقدیر کرد و خواستار تداوم این روند همکاری شد.