تشریح ویژه برنامه های ایام فاطمیه در آستانه نوروز 94

تشریح ویژه برنامه های ایام فاطمیه در آستانه نوروز 94


تشریح ویژه برنامه های ایام فاطمیه در آستانه نوروز 94

مدیرعامل سازمان فرهنگی  ورزشی شهرداری یزد با اشاره به قرار گرفتن در آستانه ایام نوروز و تقارن آن با ایام فاطمیه به تشریح ویژه برنامه‌های فرهنگی این سازمان  پرداخت.

  محمد رضا دشتی گفت :  برپایی و اقامه نماز جماعت در سطح پارک‌های شهر، فضا سازی شهری با 50 طرح گرافیکی، اجرای برنامه تئاتر خیابانی، برگزاری مسابقات نقاشی در سطح پارک‌های شهر، اهدای بسته‌های فرهنگی متناسب با ایام نوروز و برپایی نمایشگاه عکس و پوستر، از جمله برنامه های فرهنگی سازمان دراین ایام می باشد.

 وی با اشاره به تقارن ایام نوروز و ایام فاطمیه از برگزاری مسابقه کتاب خوانی ویژه ایام فاطمیه توسط ستاد مبشر غدیر خبر داد و اظهار داشت: این مسابقه  که جوایز نفیسی برای آن در نظر گرفته شده است به مدت یک ماه از تاریخ 15 اسفند ماه لغایت 15 فروردین برگزار می شود و مخاطبان‌می‌توانندجهت‌شرکت‌درآن‌به‌سایت mobasherghadir.ir  مراجعه نمایند.

 دشتی با بیان اینکه در نظر است طرح «بی‌نشان» ویژه دانش آموزان به مناسبت ایام فاطمیه برگزار شود، افزود: در این طرح نزدیک به 150 مدرسه دخترانه در مقاطع راهنمایی و دبیرستان تحت پوشش قرار می گیرند.

وی یادآور شد: در طرح «بی‌نشان» که توسط اساتید حوزه علمیه وبا همکاری اداره آموزش و پرورش به اجرا درمی اید، شخصیت حضرت فاطمه زهرا(س) و همچنین الگوبرداری از سبک زندگی فاطمی تبیین می‌شود.

مدیرعامل سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری یزد توزیع کتابچه ویژه بهار فاطمی در خصوص شرح و تفسیر خطبه فدکیه و کتاب نقاشی ویژه کودکان با همین موضوع در بین مسافران نوروزی را از دیگر برنامه‌های فرهنگی ایام نوروز عنوان کرد.