تشریح برنامه های ستاد مبشر غدیر شهرداری یزد در محضر آیت الله ناصری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد

تشریح برنامه های ستاد مبشر غدیر شهرداری یزد در محضر آیت الله ناصری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد


تشریح برنامه های ستاد مبشر غدیر شهرداری یزد در محضر آیت الله ناصری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد

 

*تشریح برنامه های ستاد مبشر غدیر شهرداری یزد در دیدار با نماینده ولی فقیه و امام جمعه یزد*
 
معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهردار ی یزد در دیدار با آیت الله ناصری نماینده ولی فقیه و امام جمعه یزد به تشریح برنامه های ستاد مبشر غدیر شهرداری یزد پرداخت و از اجرای این برنامه ها از عید قربان تا عید مباهله خبر داد.
 
به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد، «عباس ملازینلی» با اشاره به فضاسازی شهر در این ایام به نورافشانی در نقاط مختلف شهر، برگزاری پویش جشن های خانگی، پویش اطعام غدیر،  برگزاری نشست های تبیین غدیر از منظر علما و دانشمندان و برگزاری شب شعر غدیر با همکاری نهاد کتابخانه های عمومی استان در کتابخانه مرکزی یزد اشاره کرد.
 
وی با اشاره به تدوین برنامه های مختلف در واحدهای ۵ گانه اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، گردشگری و حقوق شهروندی سازمان اظهار کرد: شهرداری اعتبار قابل توجهی را برای اجرای برنامه های دهه امامت و ولایت هزینه خواهد کرد و این اعتبار در کنار حمایتهای سازمان های فرهنگی اجتماعی ورزشی و سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری یزد ۲/۵ برابر خواهد شد.
 
رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد در ادامه به برگزاری برنامه های دهه امامت و ولایت با شعار "یا علی ولایت، ره سبز سعادت" در فضای مجازی اشاره کرد و افزود: در کنار آن برنامه هایی به ویژه در مناطق حاشیه شهر در نظر گرفته شده است چرا که تراکم جمعیتی بالایی دارند و تاثیر گذاری برنامه ها افزایش خواهد یافت.
 
وی از جمله دیگر برنامه های غدیر به برگزاری مسابقه "زیباترین مبحث از خطبه غدیر" ، تهیه کلیپ غدیر به زبان انگلیسی برای مخاطبان خارجی برای تبیین غدیر و معرفی امام علی (ع) با توجه به اینکه یزد، تنها شهر شیعه میراث جهانی است، عیادت از بیماران، توجه به اقشار آسیب دیده و برنامه های ویژه کودکان و نوجوانان اشاره کرد.
 
*بهره برداری از زیباسازی زیرگذر امام علی(ع) در روز عید غدیر*
 
 رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری یزد از آمادگی کامل برای استقبال از دهه امامت و ولایت اشاره کرد و گفت:این سازمان بر اساس برنامه ریزی ها ی انجام شده تمام فضاهای شهری و فضاهای عمومی را آذین بندی خواهیم کرد.
 
«سیدعلیرضا رسولی» اظهار کرد: برای اولین بار در شهر یزد، 8 هزار مترمربع از بدنه زیرگذر امام علی(ع) به صورت ویژه به صورت نقوش برجسته اجرا و ساماندهی شده است که به مناسبت عید غدیر رونمایی خواهد شد.
 
وی افزود: یکی دیگر از اقدامات ساماندهی میدان فتح المبین است که برای اولین بار با همکاری سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد با برنامه ویژه تدارک دیده شده و همچنین اهتزاز پرچم حضرت علی (ع) در این میدان در دستور کار قرار گرفته است.
 
رسولی همچنین به نصب ریسه های رنگی در شهر اشاره کرد و افزود: به این منظور 100 هزار متر ریسه با رنگ های شاد خریداری و در تمام میادین و زیرگذرها نصب خواهد شد.
 
وی ادامه داد: در میدان امیرچخماق نیز به عنوان یک فضای ویژه شهر میراث جهانی آذین بندی ویژه ای در دستور کار قرار گرفته است.
 
رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری یزد همچنین از نصب مکعب های نورانی یا علی در تقاطع غیرهمسطح میدان امام علی (ع) با توجه به قرار گرفتن این میدان در ورودی شهر و همنام بودن با نام امام علی(ع) خبر داد.
 
 *توجه به محتوا برای اجرای برنامه های دهه ولایت و امامت*
 
شهردار یزد هم در این مراسم گفت: شهرداری یزد به ویژه سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی به تناسب ایام مختلف برنامه های مناسبتی را برای سال برنامه ریزی کرده است و بعضی مناسبت ها با توجه به ماهیت دارای اهمیت بیشتری است.
 
«جمال الدین عزیزی» یکی از این مناسبت های خاص را دهه ولایت و امامت ذکر کرد و افزود: با توجه به اینکه  شهر یزد تنها شهر شیعه میراث جهانی  است،باید به لحاظ ارزش معنوی و دینی مورد توجه قرار بگیرد و مهم تر از آن فرصتی است برای اینکه آموزه های دینی و تشیع به بهترین صورت به مردم منتقل شود.
 
وی اضافه کرد: سازمان در راستای ماموریت خود برنامه هایی را پیش بینی کرده است که امیدواریم با راهنمایی شما این برنامه ها با کیفیت اجرا شود.
 
شهردار یزد با بیان اینکه تلاش کردیم که برنامه ها به صورت پراکنده در نقاط مختلف شهر برگزار شود و اقشار مختلف را پوشش دهد، اضافه کرد: برنامه ها هر ساله با استفاده از بازخورد مردم مورد بازنگری قرار می گیرد و هر سال نوآوری های جدیدی اتفاق می افتد که به غنای بیشتر برنامه ها کمک کند.
 
وی همچنین به توجه شهرداری به محتوای برنامه ها تاکید کرد و افزود: تهیه محتواهای مناسب و در شان مناسبت ها به ویژه دهه امامت و ولایت در دستور کار شهرداری قرار گرفته است و امسال به طور ویژه به احیای سنت های قدیمی نیز پرداخته شده است.
 
عزیزی اظهار کرد: در فضاسازی شهری نیز سعی کردیم متناسب با ایام شادی و عزا شهر را آذین بندی کنیم و این آمادگی در سازمان های شهرداری وجود دارد که متناسب با ایام مختلف، شهر را آذین ببندند.
 
 
 
*ضرورت مزین کردن شهر به جملات کوتاه امیرالمومنین(ع)*
 
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد با اشاره برنامه های خوبی که شهرداری به ویژه ستاد مبشر غدیر سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد اجرا خواهد کرد، بر ضرورت برنامه ریزی برای اجرای صحیح این برنامه ها و اثربخشی بیشتر تاکید کرد.
 
آیت الله محمدرضا ناصری با تاکید بر اینکه  برنامه های در نظر گرفته شده برای دهه ولایت و امامت باید همراه با پیام و با محتوای مناسب باشد، اظهار کرد: مزین کردن شهر به جملات کوتاه از امیرالمومنین علی(ع) و غدیر اهمیت دارد و در تبلیغات شهری نیز باید از محتوای مناسب شعرا و نویسندگان استفاده شود.
 
وی بر ضرورت القاء عقیده در کنار برگزاری جشن های این دهه تاکید کرد و افزود: نتیجه اجرای این برنامه ها باید القای زیبایی های زندگی حضرت علی (ع) به مخاطبان باشد.
 
در ادامه این مراسم «سیدعباس هاشمی پور» از پژوهشگران استان به بیان توضیحاتی درباره کتاب «امام علی(ع) در فرهنگ مردم یزد» پرداخت و این کتاب همراه با پوستر آن با حضور آیت الله ناصری نماینده ولی فقیه و امام جمعه یزد و سایر حاضران رونمایی شد.