تدوين و انتشار سند راهبردي ورزش و تربيت بدني استان یزد

تدوين و انتشار سند راهبردي ورزش و تربيت بدني استان یزد


تدوين و انتشار سند راهبردي ورزش و تربيت بدني استان یزد

مدير عامل سازمان فرهنگي ، ورزشي شهرداري يزد از رونمايي سند راهبردي و برنامه عملياتي ورزش و تربيت بدني استان يزد به عنوان چهاردهمین کلانشهر کشور خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری یزد؛

سيد حسن حسيني با اعلام اين خبر ، هدف از تدوين و انتشار این سند را هماهنگی و هم افزايي در جهت توسعه ورزش شهروندي با تأكيد بر ارزش هاي انقلابي و بومي عنوان كرد .

وي اظهار داشت : برخورداري از جامعه اي سالم و با نشاط ، مديران شهري و كشور را بر آن داشت تا تبيين برنامه هاي هدفمند در گسترش فعاليت هاي ورزش همگاني را يك تكليف براي خود بدانند .

وی توسعه ورزش همگاني را اقدامي در راستاي توسعه عدالت اجتماعي و پيشگيري از آسيب هاي اجتماعي دانسته و افزود : تلاش خواهيم كرد با توسعه فضاها و منابع ، شرايط پرداختن به ورزش در دسترس و ارزان را براي شهروندان فراهم كنيم .

سيد حسن حسيني توسعه و ترويج فرهنگ عمومي ورزش همگاني با محوريت تحكيم بنيان خانواده ، توسعه ورزش بانوان با نگرش به فرهنگ اسلامي ، ارائه تفريحات ورزشي در قالب مدرن ، مهيج و ورزش هاي كودكان و ايجاد پايگاه هاي استعداد يابي و پرورش استعدادهاي بالقوه ورزشي را از اهداف اين سند راهبردي ذكر كرد .

این مقام مسئول تصریح کرد : سند راهبردي ورزش و تربيت بدني كلانشهرهاي كشور يك آغاز براي توسعه ورزش همگاني است و اجراي اين سند به مشاركت ، همفكري و هم افزايي نهادهاي مختلف و مردم بستگي دارد .

وي ابراز اميدواري كرد  با همکاری شورای اسلامی شهر یزد در سال آينده شاهد عملياتي شدن اين سند در استان يزد در راستاي توسعه فرهنگ مردم در فعاليت هاي ورزش همگاني و افزايش سلامت عمومي جامعه به دنبال گسترش ورزش در بين اقشار مختلف جامعه باشيم .