بهره برداری از ۹ طرح فرهنگی اجتماعی ورزشی در یزد به مناسبت دهه فجر

بهره برداری از ۹ طرح فرهنگی اجتماعی ورزشی در یزد به مناسبت دهه فجر


بهره برداری از ۹ طرح فرهنگی اجتماعی ورزشی در یزد به مناسبت دهه فجر

 

 

۹ طرح فرهنگی، اجتماعی و ورزشی به مناسبت دهه فجر از سوی سازمان فرهنگی اجتماعی  ورزشی شهرداری یزد و با حضور اعضای شورای اسلامی شهر ، شهردار، معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد به بهره برداری رسید.

 

 
 به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد؛ شهردار یزد در مراسم افتتاحیه ۹ طرح فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری، بهره برداری از این طرح ها را در راستای نشاط اجتماعی ضروری دانست. 
 
 
"جمال الدین عزیزی" اظهار کرد: بهله برداری از این طرح ها علاوه بر این اقدامات، موجب کاهش آسیب های اجتماعی نیز خواهد شد.
 
 
وی همچنین با اشاره به برگزاری هشتمین المپیاد ورزش محلات که امسال به دلیل شرایط کرونایی به صورت مجازی برگزار می شود، افزود: در نظر داریم در راستای ارتباطات بین المللی، المپیاد ورزشی محلات را سال آینده با شهرهای خواهر خوانده یزد برگزار کنیم.
 
 
عزیزی به ارزیابی شهر یزد به عنوان شهر فعال برای اولین بار در کشور اشاره کرد و گفت: نتیجه این ارزیابی به زودی اعلام خواهد شد. 
 
 
وی از نامگذاری یزد در سال ۱۴۰۰ به نام شهر آرزوها یاد کرد و افزود: آرزو می کنم در سال ۱۵۰۰، بازماندگان محلات شهر یزد را با همین نام و فرهنگ به یاد آورند و خرده فرهنگ های درون محلات شهر میراث جهانی یزد حفظ شود.
 
 
رویکرد جدی شهرداری به سمت برنامه های فرهنگی و اجتماعی
 
 معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی  ورزشی شهرداری یزد هم  در این آیین، اظهار کرد: در سال های اخیر رویکرد جدی شهرداری ها، حرکت به سمت مباحث فرهنگی و اجتماعی است و افتتاح طرح های فرهنگی و اجتماعی گامی بزرگ در اصلاح فرهنگ جامعه است.
 
"عباس ملازینلی" با اشاره به افتتاح مرکز زنان بهبود یافته با ظرفیت ۴۰ نفر در شهر یزد، افزود: با افتتاح این مرکز، زنانی که خواه یا ناخواه گرفتار اعتیاد شده و ترک کرده اند، دوران نقاهت خود را می گذرانند، این اقدام باعث کاهش بسیاری از آسیب های اجتماعی می شود.
 
وی  افتتاح گرمخانه یا سرپناه شبانه را از دیگر طرح های این سازمان عنوان کرد و گفت: این مرکز که حدود ۴۰ نفر ظرفیت دارد، مدتی کوتاه پناهگاه افرادی است که سرپناهی ندارند.
 
 
ملازینلی خواستار همکاری و حمایت دستگاه های مرتبط مانند بهزیستی در گسترش این طرح شد و اظهار کرد: این گرمخانه که در حال حاضر با رعایت تمامی دستورالعمل های بهداشتی، سرپناه افراد بی خانمان است، آسیب ها را کاهش خواهد داد.
 
 
وی درباره طرح افتتاح فرهنگسراها، با اشاره به طرح هر حسینیه یک ورزشگاه یا یک فرهنگسرا، ادامه داد: تا کنون ۱۰ حسینیه در محلات مختلف شهر انتخاب و تجهیز شده است و سال آینده نیز ۱۰ حسینیه دیگر به آن اضافه و در ردیف بودجه سازمان قرار می گیرد.
 
 
 رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد با بیان اینکه این طرح ها با حمایت شورای اسلامی شهر یزد و شهرداری و با کمترین اعتبار اجرا شده است، ادامه داد: مجموعه این طرح ها با هزینه ۳ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان بهره برداری شده است.
 
ترویج نشاط و سلامتی در محلات
 
 عضو هیات امنای خانه ورزش هم در این مراسم با بیان اینکه تحرک و نشاط لازمه داشتن جامعه ای سالم است، اظهار کرد: ایجاد ورزشگاه های درون محله ای بهترین راه برای تشویق مردم به ورزش و ایجاد نشاط و شادابی است.
 
"محمد عشقان ملک"، همراهی مردم محله در ایجاد چنین فضایی را قابل تقدیر دانست و اظهار امیدواری کرد که در سایر نقاط شهر نیز، شاهد بهره برداری از چنین اماکنی باشیم.
 
 
در این مراسم مرکز سرپناه شبانه یا گرمخانه، خانه ورزش محله محمودآباد ، ۶ پروژه "هر حسینیه یک فرهنگسرا" و مرکز درمان اعتیاد اقامتی زنان بهره برداری شد.